День книгодарування: даруємо книги з любов"ю

Позиция Чи знаєте ви книжкові свята? Можливо ви чули про День книгодарування? Чим він особливий та чому його потрібно відзначати в Україні? Про це та інше разом із генеральним директором провідного видавництва «Ранок».

Related video

Зимові свята ще не закінчилися. Тож готуйтеся ще до одного свята - Книгодарування. І до такого особливого дня експерт дитячої літератури та генеральний директор видавництва "Ранок", Віктор Круглов, повідав цікаву інформацію. Він розповів про історію свята, його особливості й навіть поділився своїм батьківським досвідом.

День книгодарування: коли? хто? навіщо?

З 2012 року 14 лютого святкують Міжнародний день книгодарування. Започаткувала його матуся 3 дітей та засновниця популярного американського порталу дитячої книжки "Delightful Children"s Books" Еммі Бродмур. А знаєте як виникла ідея? До Еммі підійшов її син та спитав, чому не існує такого особливого дня, коли всі можуть дарувати один одному книги. Тож на прохання сина мама і створила День книгодарування. День, коли кожен може подарувати цілий світ неймовірних пригод, яскравих емоцій, теплих спогадів, силу-силенну тепла, ще й прищепити любов до читання.

Fullscreen

День книгодарування: чим особливий? як потрібно його відзначати в Україні?

Однією з особливостей Дня книгодарування є те, що він припадає на 14 лютого. Цей день дарує ще один привід нагадати про свої почуття. Також він особливий тим, що створений для популяризації читання, як серед малечі, так і серед дорослих, щоб люди розвивалися та духовно збагачувалися. Традиційно, у цей день люди обмінюються книгами: дарують їх один одному, чи навіть перехожим, залишають у поштових скринях, в книгарнях, бібліотеках. Головне - подарувати з книгою тепло, ніжність, увагу. Інколи людям не вистачає слів, щоб виразити ці всі почуття, а книга може сказати набагато більше ніж валентинка. Чому б і ні? А ще, це гарний привід змотивувати до читання.

Fullscreen

День книгодарування: батьківський досвід

Батьківський досвід, мабуть, найцінніший. Тож тримайте декілька порад книжкового експерта, генерального директора видавництва "Ранок" В.В. Круглова:

Як прищепити любов до читання своїм дітям

  • Головне показувати власний приклад.

"Я люблю читати. Тож коли з"являється вільна хвилинка, я беру до рук книгу. Діти бачать це та приєднуються до мене: сідають поруч зі своїми книгами й також читають".

  • Обов"язково читати разом зі своїми дітьми, разом поринати в їхній казково-книжковий світ.

"Дитина просить, щоб ви почитали книгу? А ви її вже читали разів зі 100? Не зважайте! Читайте, як вперше, знаходьте щось нове, звертайте увагу на різноманітні дрібниці. Читайте за ролями, розіграйте цілі сцени з книг. Влаштовуйте театри (хоч і тіней). Вікторини також будуть доречними".

  • Підбирайте книги за віком та інтересами.

"Дитячий читач – дуже мудрий. Він завжди точно знає, чого бажає. Враховуйте всі його побажання. Дитина бажає книжку з інтерактивними елементами? Запропонуйте з віконечками, шнурівочками або ж з доповненою реальністю. Хочеться щось інше? Тоді пізнавайте світ через комікси. Або ж пригадайте актуальні підліткові питання та завітайте на майстер-класи як вести свої влоги, вірити у свої сили, стати популярними серед однолітків або ж закохатися "по-вуха" чи навпаки. Це все з"явилося і на сторінках наших книг. І коли ми формуємо їх, то враховуємо всі потреби юних читачів, щоб створити сучасні книги для сучасних дітей".

  • Залишайте книги на видному місці.

"Я завжди залишаю книги, хоч свої, хоч дитячі, на такому місці, де діти їх помітять, зможуть дістати, взяти, погортати та почитати. Гарною традицією в нашій родині є презентування книг - і не обов"язково, щоб був якийсь привід. Я б порадив книгу "Вельветовий кролик" для презенту. Бо вона дарує теплі емоції, які завжди актуальні. До речі, в Польщі, наприклад, обов"язковим подарунком дитині на День святого Миколая є саме книжка. Там багато відданих читачів і ми маємо спільні проєкти з провідними видавництвами Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Бельгії, а також Великої Британії, США та інших країн. Тож з впевненістю можна сказати, що книги видавництва "Ранок" полюбляють та дарують не лише в Європі, а й за її межами".

Fullscreen

Міжнародний день дарування книг припадає на таку дату, яка неможлива без любові. І знайомити дитину з книгою, з її неймовірним світом, можна лише з цим почуттям. До того ж, цей день надихає людей по всьому світу та об"єднує не лише тих, хто любить читати. Тож приєднуйтесь до Дня книгодарування та подаруйте дітлахам цілий світ.