Tesla Model 3 змогла приїхати в Лос-Анджелес із Сан-Франциско на автопілоті

Tesla Model 3, електрокар
Фото: Tesla

Водій втрутився лише одного разу і ненадовго.

Related video

Електричний робомобіль Tesla Model 3 нещодавно пройшов тестування в реальних умовах. Машина змогла дістатися Лос-Анджелеса із Сан-Франциско самостійно. Лише одного разу водій втрутився у процес управління авто, передає видання engadget.com.

Ще й досі технологія Full Self-Driving (FSD) тестується, тому водії, які скористалися нею, все одно несуть відповідальність за стиль водіння і свій автомобіль. Також їм не дозволяється прибирати руки з керма. Але все ж автомобіліст і шанувальник бренду Tesla, відомий у Мережі під ніком Whole Mars Catalog, вирішив ризикнути і відправився із Сан-Франциско в Лос-Анджелес на автопілоті. Свою мандрівку він зафільмував.

Демонстрація самостійності Tesla Model 3 на дорозі

Whole Mars Catalog узяв під свій контроль електрокар лише одного разу, — коли проїжджав складну ділянку дороги. А весь інший час він релаксував, довірившись автопілоту.

Блогер відчував себе впевнено, тому що камери автопілота могли чітко визначати об'єкти, відстань від машини до них в умовах хорошої видимості й контрастних пейзажів Каліфорнії. Але експерти попереджають, що, наприклад, у регіонах, де багато снігу, камери можуть зіткнутися із серйозними проблемами при розпізнаванні об'єктів на дорозі та узбіччях. Якщо виробник має намір продавати свої авто в регіонах із такими "складними" кліматичними умовами, йому варто подумати про додаткове оснащення камер лидарами й іншими датчиками, щоб уникнути зіткнень.

Раніше ми повідомляли, що Tesla підвела підсумки року. Більше 500 тисяч проданих авто й запуск заводу в Китаї. Також у грудні 2020 року в Сан-Франциско був помічений електромобіль Zoox, керований автопілотом. Він здатний перевозити вантажі та пасажирів — до 7-ми чоловік. Ця машина буде презентована під час виставки CES 2021, запланованої на 11 січня.