Качура: "Crown Agents за закупівлю вакцини Sinotec для України отримає 5% комісії"

Вакцина від COVID-19, вакцинація, коронавірус, комісія, китайська вакцина, ковід
Фото: УП | Вакцина від коронавірусу

Нардеп заявив, що не розуміє "чому не можна провести закупівлю через українське держпідприємство, зміст якого обходиться дешевше, ніж комісія посередника".

Related video

Народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура написав на своєму каналі в Telegram, що 16 січня відбулася нарада його колег по політсилі з главою МОЗ Максимом Степановим, який заявив, що Crown Agents, організація-посередник закупівлі китайської вакцини від коронавируса Sinovac для України, отримає за свої послуги комісію в розмірі 5%.

"Якщо ми говоримо, що закуповуємо вакцину на 3,5 млрд, 5% — це 175 млн гривень. Не зрозуміло, чому не можна проводити закупівлю через створене законом спеціальне держпідприємство, вартість утримання якого значно менша, ніж комісія іноземного посередника", — написав нардеп .

Примітно, що під час брифінгу 15 січня Степанов заявив, що вони змінили закупівельну організацію, оскільки держпідприємство "Медичні закупівлі України" у 2020 році нібито було "вкрай неефективним". Раніше глава "медзакупівель" звинуватив главу МОЗ у "бездарних спробах" вести переговори щодо закупівлі вакцин.

За словами Качури, почати вакцинацію в Україні Степанов пообіцяв вже з середини лютого. Він зазначив, що якщо ефективність препарату не буде доведена, то його закуповувати не будуть.

Відзначимо, про те, що Україна може відмовитися від закупівлі вакцини компанії Sinovac, заявляв і прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він заявив, що препарату в Україні не буде, якщо той не буде відповідати міжнародним правилам реєстрації. Останні випробування препарату від Sinovac в Бразилії показали ефективність на рівні 50,38%. Раніше повідомлялося, що тестування цієї ж вакцини в Індонезії показало 65,3% її ефективності. У Туреччині аналогічний показник склав 91,25%.

Раніше глава МОЗ України Степанов заявляв, що якщо ефективність китайської вакцини буде менше 70%, то Україні нібито повернуть гроші.