Україна і МВФ найближчим часом можуть домовитися про відновлення кредитування, — Марченко

сергей Марченко, угода, мвф, фото
Фото: скриншот | Голова МВФ Крісталіна Георгієва

Через два місяці може бути досягнуто згоди на рівні персоналу, але для отримання грошей, за словами міністра, Україна ще має виконати "домашню роботу".

Домовленості staff level agreement (на рівні персоналу) Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) можуть бути досягнуті в найближчі два місяці. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в коментарі телеканалу "Україна 24".

"Ми очікуємо, що досягнемо домовленості в найближчі два місяці. Це наше очікування. Далі будемо виконувати домашню роботу. Приймати необхідні закони, щоб отримати гроші МВФ", — сказав він.

Нагадаємо, що голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив про завершення роботи місії першого перегляду, що тривала з кінця 2020 року, програми stand-by. Робота була завершена без рекомендації про виділення другого траншу.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", серед проблемних питань залишаються, зокрема, ухвалення закону про Вищу раду правосуддя і зняття побоювань МВФ щодо втручання в роботу НАБУ і САП. Для позитивного результату необхідно також прийняття вже внесених до Верховної Ради нових поправок до закону про Нацбанк і банки і відмова від обмеження цін, введених цієї зими на енергоринку, а також велика ясність щодо бюджетних планів на 2022 рік.

МВФ 9 червня 2020 року затвердив 18-місячну програму stand-by для України на суму близько $ 5 млрд з негайним виділенням $ 2,1 млрд в ролі першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми.

30 березня Люнгман сказав, що МВФ скептично ставиться до ідеї податкових амністій у цілому, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків. Його слова стали реакцією на те, що президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті пакет законопроектів про податкову амністію (№№ 5153-5156). Вони пропонують сплату збору з грошової вартості задекларованих активів за такими пільговими ставками: 5% — загальна ставка, 9% — щодо активів, розміщених за кордоном, 2,5% — за ОВДП, придбаним з 1 січня 2021 до подачі декларації.