Донбаський пасьянс. Що задумав Путін і чим на це може відповісти Зеленський

Росії потрібно ще кілька тижнів, щоб закінчити перекидання військ і підтягти логістику. Після цього в тій чи іншій формі Росія офіційно введе війська на Донбас.

Поговоримо про один з можливих сценаріїв розвитку подій на східному фронті. Думаю, Росії потрібно ще кілька тижнів, щоб закінчити перекидання військ і підтягти логістику. Після цього в тій чи іншій формі Росія офіційно введе війська на окуповані території.

Головним аргументом буде "порятунок російських людей" від нібито наступу ЗСУ. Саме про те, що Україна нібито готує наступ, уже півмісяця твердить російська пропаганда. Продовжать ще кілька тижнів. Коли все буде готово, Путін здійснить маленьку звитяжну операцію з порятунку російських. Красива картинка покликана стати бальзамом на душу громадянам РФ і всім, хто бажає утерти ніс київській "хунті".

Чому наступ ЗСУ "нібито підготовлюваний"?

Оскільки будь-який не дуже грамотний військовий знає, що ніякого наступу на сході ЗСУ не готують. Навіть без офіційних заяв Хомчака відомо, що сама армія не в змозі провести настільки складну з усіх аспектів операцію.

Важливо
Десять днів до війни. Чи готова Україна до початку повномасштабних бойових дій

На це немає ні сил, ні коштів, не політичної волі. Плюс, Україна не Росія, і не піде на військову операцію, у ході якої загинуть тисячі її громадян. Втім, згаданий Хомчак це теж підкреслив.

Ігор Гіркін один з перших почав говорити про нібито наступ ЗСУ, а за ним і інші кремлівські зливні бачки вже не перший тиждень саме цей фантастичний і зовсім не реалістичний сценарій "мусолять" у російських засобах масової інформації. Ця тема обсмоктується і смакується, обростаючи страшилками про концтабори для російських.

Я як військовий запевняю, що Україна не використовує ударні БПЛА на сході, ніяких ударів Байрактару ЗСУ не завдадуть. Більше того, небо там під контролем росіян, а російські глушилки РЕБ не дають там можливості літати навіть дронам ОБСЄ, про які ЗСУ взагалі може бути мова?

Але російський обиватель не знає всіх цих подробиць, і ось ця байка про наступ ЗСУ і створюється для моральної легітимації формального й офіційного введення російських військ на схід України.

Я вважаю, що стягування російської армії саме для цього і потрібно — щоб Україна не рипнулась під час такої ось операції. У цьому і весь план. Далі все залежить від поведінки Банкової. Якщо Київ не визнає цих "миротворців", то це буде де-факто вже пряма й офіційна агресія Кремля.

Важливо
Барабани війни. Загострення на Донбасі — чого чекати і до чого готуватися

Якщо влада України в тому чи іншому форматі визнає цих "миротворців", то це де-факто означатиме капітуляцію Києва перед Москвою — визнання "права" російського солдата топтати землю України і вбивати українців в обхід усіх міжнародних і правових норм.

Я не політолог і не експерт, я взагалі не уявляю собі, що Банкова зробить у такому випадку.

Найбільш правильним, найбільш логічним, з точки зору міжнародного права, статуту ООН, женевських конвенцій та інших регулювальних паперів і постанов, тут було б оголошення українською владою стану війни з Росією і припинення всіх дипломатичних, економічних та інших зв'язків.

Я підкреслю, це не те, до чого я закликаю (а то виривати слова з контексту брат-слов'янин любить), а те, що буде найбільш логічним і послідовним. Дотримуючись статуту ООН, у разі прямої агресії, держава-жертва має право на самооборону від агресора. Але щоб це працювало, треба визнати агресора формально таким.

Це азбука. Мені реально ніяково розписувати такі очевидні речі.

Але азбука азбукою, а ми все-таки будьмо чесними самі із собою. Шанси, що Банкова оголосить про стан війни, нескінченно малі. Україна не просто в невигідному становищі, а в багатьох аспектах — тупиковому.

Що буде, коли на Донбасі офіційно будуть російські солдати, а стрілянина не припиниться, як і спроби просунути фронт, захоплюючи інші території України, мені дуже складно уявити.

І я ще раз підкреслю, це не вангування, це один з можливих і найбільш ймовірних, на мою думку, сценаріїв. Інакше всі ті дії, які ми бачимо, мені дуже складно пояснити. Їх тоді взагалі не пояснити. Ну, хіба що РФ вирішила піти маршем до Києва або брати південь з його водою. Але це вже зовсім неймовірні сценарії. Мені складно їх розглядати як те, що незабаром трапиться.

Хоча так, часом трапляються і неймовірні, і навіть дуже неймовірні сценарії....

Першоджерело.