Захід vs Росія. Геополітичні шахи і місце України в глобальній грі наддержав

Швидше за все, Захід змушений буде продовжувати створювати хоча б якусь систему правил, прапорців і червоних ліній у відносинах з РФ, щоб холодна війна у версії 2.0 виявилася порівняно передбачуваною. Не гуляти ж по мінному полю.

Про протистояння Захід vs Росія. Незважаючи на визначення невдоволення в нас реакцією Заходу (мовляв, він повинен активніше захищати Україну), він веде себе по відношенню до РФ раціонально.

Керівництво РФ обгрунтовано розуміє, що найкраща стратегія — постійно шантажувати Захід війною. Що і буде весь час робити. Елементом цього шантажу буде постійна загроза демонстрації сили на ділі. В Україні (і не тільки).

Ситуація для Заходу складна. Перед Заходом стоять завдання:

  • не допустити ядерної війни;
  • не допустити конвенційної війни Росії проти союзників Заходу;
  • не допустити, щоб в РФ прийшов до влади хтось ще більш специфічний, ніж нинішній правитель;
  • не допустити, щоб на місці РФ утворилося 7-8 не менш агресивних держав, у кожної з яких буде своя ядерна зброя.

Загалом, у Заходу завдання не з легких...

Важливе уточнення. Говорячи про Захід, я маю на увазі якийсь "колективний атлантистський Захід", який керується геополітичною доктриною, згідно з якою "країни моря" (атлантисти/таласократи) борються за контроль над Хартлендом з "країнами суші" (євразійці/телурократія).

Думаю, що, швидше за все, Захід змушений буде продовжувати створювати хоча б якусь систему правил, прапорців і червоних ліній у відносинах з РФ, щоб холодна війна у версії 2.0 виявилася порівняно передбачуваною. Не гуляти ж по мінному полю.

Але довгострокові дії Захід продовжить. Усвідомивши, що зниження рівня життя населення РФ через санкції/контрсанкції не працює, Захід буде послаблювати РФ через подальше ускладнення допуску до технологій.

До речі, тут Росія сама допомагає Заходу: скочування в закритість ( "навколо вороги", "ми — обложена фортеця" тощо) — прямий шлях до технологічної відсталості.

Відкритість економіки світу є ключовим фактором для виживання і процвітання технологічного сектору. Закритість — деградація технологічного сектору, навіть у військовій сфері.

До речі, контрольована напруженість, постійні погрози Росії щодо України (бажано, без переходу до їхньої реалізації), Заходу потрібні — як привід для продовження тиску на Росію. Тобто Україна — не суб'єкт і навіть не об'єкт. Вона — інструмент.

Думаю, повністю не виключений варіант зіштовхування російських владних угрупувань для палацового перевороту, але тут Заходу потрібно гарантовано забезпечити прихід до влади більш лояльного правителя (що аж ніяк не гарантовано).

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.