Насувається нова фінансова криза. У США знову "перегрілася" нерухомість

Ціни на житлову нерухомість у США давно пройшли рівні, з яких почалася іпотечна криза 2007 року. Новий фінансовий шок не за горами?

Related video

Про перспективи зростання економіки США і ринку нерухомості. У першому кварталі ВВП США збільшився на 6,4% у річному численні. Це наслідок бурхливого зростання в секторі нерухомості, що призвело до збільшення попиту на метал і будматеріали, а також відновлення складських запасів у багатьох секторах економіки.

Але чекати на продовження бурхливого зростання ВВП США, швидше за все, не варто. На початку кризи, у відповідь на падіння попиту, компанії скорочують виробництво і складські запаси. Потім, коли попит відновлюється, вони повертають виробництво в оперативний режим і поповнюють запаси.

Ця фаза надолуження нерідко є найбільш динамічною і сталою частиною циклу, у міру того, як економіка прагне до нормалізації (зазвичай це також запускає дефіцит комплектувальних і зростання цін).

Важливо
Постковідна реальність: хто в Україні постраждає від нових податкових правил ЄС

Після того, як цей початковий сплеск зростання закінчиться, економічна активність увійде в фазу стабілізації і зростання економіки більше буде залежати від того, яким економічним акторам надається майбутнє, а не від повернення економіки до стану спаду.

Поповнити складські запаси легше, ніж будувати нові фабрики або розподільні центри в розрахунку на майбутній попит.

До речі, про нерухомість. В умовах перегрітих ринків одне з найбільш надійних місць для довгострокових інвестицій — купівля нерухомості.

Але є нюанс — індекси цін на житлову нерухомість Case-Shiller давно пройшли рівні, з яких почалася іпотечна криза 2007 року.

При цьому, ставки на іпотеку дуже низькі, а ФРС, не втомлюючись, скуповує іпотечні папери. А сам Р. Шиллер в інтерв'ю CNBC на днях сказав — "У реальному вираженні ціни на житло ніколи не були такими високими. Мої дані налічують понад 100 років, тому це щось".

Новий фінансовий шок не за горами?

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.