Полюби себе такою, яка ти є. Чому не обов'язково бути ідеальною

Ідеальних людей не буває. І не потрібно цього вимагати від навколишніх. Ти просто приймаєш їх і себе такими, якими вони є, або не приймаєш. Нотації, зауваження — не потрібні. Ми ж не в школі. Треба просто бути собою.

маска Єви
Ідеальних людей не буває. І не потрібно цього вимагати від навколишніх. Треба просто бути собою.

Раніше я думала, що для того, щоб тебе любили, потрібно бути ідеальною в усіх сенсах.

У школі — відмінницею, не курити в підворіттях, не пити, займатися спортом, працювати з 15-ти років, все встигати, вміти за себе постояти. Вдома, щоб ідеальний порядок. Хлопців до себе не водити, в інститут на лекції — не спізнюватися. Вміти готувати хоча б страв десять.

Бути ідеальною дружиною та ідеальною мамою. Після пологів швидко відновлюватися і скидати вагу. За собою завжди стежити: манікюр, педикюр, депіляція, масаж, фарбування волосся, зал чотири рази на тиждень, правильне харчування без мучного і солодкого.

А потім, років п'ять тому, мене осінило — ідеальних людей не буває. Так, і на тлі тебе ідеальної, інші неідеальні люди почуваються пригнічено. Навіщо цей штучний розрив?

І я зрозуміла, що не так вже й обов'язково бути ідеальною. І не треба цього вимагати від навколишніх. Ти просто приймаєш їх і себе такими, якими вони є, або не приймаєш. Нотації, зауваження — не потрібні. Ми ж не в школі. Треба просто бути собою.

Десь може, і з'їсти шоколадку на ніч або викурити кальян, якщо хочеться. Чи не зробити кілька разів за рік уроки з дітьми, тому що у вихідні відлітали або їхали терміново, зате у нас емоцій на місяць вперед, бог із тими уроками. І все ж таки піти і купити собі ту сукню, повз якої і ходиш два тижні. І пенал купити дитині з монстрами, тому що вона хоче саме такий. І не чіплятися — чому саме такий, а не інший?

Не потрібно вірити тим, хто тобі каже, що треба те, і треба це, а щоб тебе любили, потрібно тримати планку чотири хвилини, бути тихою і завжди посміхатися на фотках, схуднути або набрати вагу, перефарбуватися, нафарбуватися.

Важливо
Стосунки— це коли легко та просто. Чому не потрібно боятися порвати токсичний зв'язок
Стосунки— це коли легко та просто. Чому не потрібно боятися порвати токсичний зв'язок

Це фігня все. Потрібно бути собою. Для себе бути у формі і займатися спортом, якщо хочеться, для себе ЗСЖ і чітміл. Для себе вчити німецьку / французьку і читати 5 книг на місяць. І для себе фарбуватися в блондинку.

Часто, коли вам кажуть "треба", то мають на увазі таке формулювання: "Якщо будеш так робити, то буде добре для тебе". А всі для тебе хочуть тільки хорошого.

А важливо прислухатися до себе. І замість слова "треба" підставити синонім "корисно". Тому що якщо це для тебе марно, то тобі це й не треба.

Першоджерело.