Атака клонів скасовується: чи допоможе заборона "кандидатів-двійників" чесним виборам в Україні

У Верховній Раді хочуть законодавчо заборонити використання на виборах технології "кандидатів-двійників". Чи вдасться це зробити?

Кандидати-двійники
Внесений до парламенту законопроект ускладнить роботу фахівців з пошуку двійників і клонів, але в корені проблему не вирішить.
Related video

Чергова порція новацій українського виборчого законодавства прибула.

У Раді зареєстрований законопроект 6046 "Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо запобігання використанню маніпулятивних технологій з метою введення виборців в оману".

Ключовий пункт змін — обов'язок вносити до виборчого бюлетеня на президентських, парламентських і місцевих виборах інформацію про зміну кандидатом протягом останніх 5 років прізвища та/або імені та по батькові.

У бюлетені, в такому випадку, повинні відображатися всі попередні прізвища, імена, по батькові та дати їх зміни.

Важливо
Електоральна революція. Як додаток "Дія" знову зробить Зеленського президентом
Електоральна революція. Як додаток "Дія" знову зробить Зеленського президентом

Таку ж інформацію вноситимуть в інформаційні плакати та буклети.

Російський приклад: двійники кандидата Бориса Вишневського на виборах у закзбори Санкт-Петербурга

Свіжий приклад використання на виборах технології "двійників": на виборах у закзбори російського Санкт-Петербурга зареєстровані двійники кандидата Бориса Вишневського. Fullscreen
Свіжий приклад використання на виборах технології "двійників": на виборах у закзбори російського Санкт-Петербурга зареєстровані двійники кандидата Бориса Вишневського.

Безумовно, це ускладнить роботу фахівців з пошуку двійників і клонів, але в корені проблему не вирішить. Оскільки тезки — досить поширене явище і без спеціальної зміни технічним кандидатом прізвища.

Тому проект закону суттєво не обмежить можливість використання реального тезки.

Ну й найкращий приклад використання цієї технології — на нинішніх виборах в РФ. На виборах в закзбори Санкт-Петербурга зареєстровані двійники кандидата Бориса Вишневського. Фокус у тому, що вони ще й зовні схожі один на одного.

Першоджерело.