На кушетці. Чотири подібності та чотири відмінності українських психологів від американських

В американському менталітеті немає звички скаржитися друзям на життя та пліткувати з колегами. Тому, щоб зняти напругу, обговорити проблеми на роботі, поскаржитися на чоловіка, дружину та дітей, у США йдуть до психолога.

На кушетці у психолога
В Америці є чіткий поділ на психологів, психотерапевтів і психіатрів.
Related video

Український vs американський психолог

1. В Америці є чіткий поділ на психологів, психотерапевтів і психіатрів. Останніх випускають медвузи, психологам медична освіта не потрібно. У нас і в інших пострадянських країнах — медична освіта тільки в психіатрів.

2. Функції у психіатрів однакові, як у нас, так і в США. Але підходи та методики — різні. Наприклад, із проблемами типу: комплекс неповноцінності, панічні атаки, депресія, біполярка в США йдуть до психотерапевта, а він може направити до психіатра.

У нас же недбайливі та жадібні психологи розмивають кордони і можуть приймати роками людину з депресією, вислуховувати її, поки вона плаче на кушетці. Хоча потрібні медикаменти, і просто вислухати або "подихати" вже не допомагає.

3. В американському менталітеті немає звички скаржитися друзям на життя та пліткувати з колегами. Тому, щоб зняти напругу, обговорити колег по роботі, поскаржитися на чоловіка, дружину та дітей, у США йдуть до психолога.

Причому, в однієї людини може бути три психологи, і до кожного він іде з різних причин. Один — це внутрішній і емоційний стан, другий — для питань із бізнесу, третій — сімейне життя.

У нас же психологи беруться за вирішення проблем, які вимагають наявності диплома медичного вузу та знання фізіології. І в багатьох спеціалізація дуже розмита.

4. Завдання американського психолога — розглянути та допомогти людині усвідомити проблеми, про які вона могла і не замислюватися. У США вважають психологічні страждання чимось схожим на ГРВІ. Це явище тимчасове, яке легко виправляється, але довго.

Важливо
Любіть правильно. Чому батьки не повинні соромитися обіймашок зі своїми дітьми
Любіть правильно. Чому батьки не повинні соромитися обіймашок зі своїми дітьми

Наші психологи — НЕ шукають корінь проблеми, НЕ допомагають вирішувати ці проблеми. Вони взагалі лізуть туди, куди психолог лізти НЕ повинен.

Як лікують депресію у дорослих в Америці

1. Психотерапевт призначає ліки. За статистикою, один із шести американців сидить на антидепресантах. Після призначення таблеток підключається радник.

2. Радник розмовляє з людиною про проблеми на сеансах терапії та допомагає справлятися з ситуативними кризами, коли розлад викликано якоюсь життєвою драмою.

3. Психіатри приходять тільки в клінічних випадках, коли розмови й антидепресанти вже не допомагають.

Першоджерело.