Закон граблів замість закону бумерангу. Чому справа Порошенка закінчиться пшиком

Завдання встановлення істини та покарання винних в Офісу Зеленського не стоїть. Їм треба просто прибрати Порошенка з публічного поля, тому що через неефективність нинішньої влади рейтинги п'ятого та шостого президентів незабаром зрівняються.

П'ятий президент України Петро Порошенко
Обвинувальний вирок у справі щодо закупівлі вугілля в ОРДЛО Петру Порошенку не загрожує.

Мені регулярно бувало соромно за експрезидента Порошенка, за його лицемірство та цинізм, за безглузду загибель наших солдатів на війні, за невиправдані надії українців. І коли ПОПа тріумфально не переобрали, я постарався про нього забути та зосередитись на критичному аналізі дій нової влади.

Тим більше, що в Порошенка та Зеленського чисто за Робертом Шеклі стався "обмін розумів": тепер ВОЗ цинічно не виконує передвиборчих обіцянок, а ПОП із кожного чиху намагається зробити шоу.

Із цими замовними шоу Порошенко без попиту лізе до мене в телевізор та соцмережі! Доводиться висловлюватись. Хоча ситуація навколо відносин з РФ і криза в економіці України значно важливіша за цю мішуру.

Так ось, обвинувальний вирок у справі про закупівлю вугілля в ОРДЛО Петру Порошенку не загрожує, хоча фактична сторона виглядає, звісно, огидно: працівники СБУ, які мішками возять кеш сепаратистам.

Важливо
Хід Петром. Чому інтереси Порошенка збігаються з інтересами Кремля, і чого чекати Україні
Хід Петром. Чому інтереси Порошенка збігаються з інтересами Кремля, і чого чекати Україні

Але не уявляю, як довести, що Порошенко мав злий намір цією угодою завдати шкоди Україні, що гроші пішли саме на терористичну діяльність і принципово важливо! — що це було зроблено у межах президентських повноважень. Закон вимагає саме цього, а на свавілля у стилі Віктора Януковича Зеленський не піде.

Тому Порошенко чудово знає, що зона йому не світить і крутить кіно.

Важливо
"Держзрада" — одна на двох. Чому кримінальні справи не обрушили рейтинги Порошенка та Медведчука
"Держзрада" — одна на двох. Чому кримінальні справи не обрушили рейтинги Порошенка та Медведчука

Якби влада справді хотіла закинути ПОПу держзраду, то цілком реально звинуватити Порошенка за епізодом виходу Гіркіна зі Слов'янська, а також щодо організації "зеленого коридору" під Іловайськом.

Але ні, влада намагається повісити на ПОПа недоведений епізод із закупівлі вугілля, де якщо є склад злочину, то у міністра енергетики та його підлеглих, а також працівників СБУ, які виконували злочинні накази (навряд чи безкорисливо).

На жаль, завдання встановлення істини і покарання винних в Офісу Зеленського не стоїть. Їм треба просто прибрати Порошенка з публічного поля, бо через неефективність влади рейтинги п'ятого та шостого президентів скоро зрівняються. А ось це так, в ОП сприймається як серйозна загроза. Набагато серйозніше, ніж крилаті ракети РФ.

Важливо
"Тисну руку. Обіймаю". Чому Порошенко не сяде і за що його по-справжньому варто судити
"Тисну руку. Обіймаю". Чому Порошенко не сяде і за що його по-справжньому варто судити

За підсумками чекаємо домашнього арешту або виходу ПОПа під заставу, хоча за статтею про держзраду закон передбачає лише утримання у СІЗО, а потім закриття інформаційних ресурсів Порошенка рішенням РНБОУ.

І тоді "криголам" опиниться на мілині, як і його партнер Віктор Медведчук. Але до реальних загроз незалежності України все це низькопробне дійство з раптово впалим у непритомність суддею не має відношення.

І запам'ятайте: "закон бумерангу" в Україні не діє. Тому що його успішно замінює "закон граблів".

Першоджерело.