Через оголошення Кернеса мером голова міськвиборчкому Харкова стала підозрюваною в злочині

Ольга Мозгова, Харківська міськрада
Фото: KHARKIV Today | Главу міської ТВК Харкова Ольгу Мозгову підозрюють в халатності.

Під час першого засідання міськради VIII скликання 9 грудня глава міської ТВК Харкова Ольга Мозгова заявила, що Геннадій Кернес може не приносити присягу, оскільки вже зробив це в 2010 році.

Related video

Харківська обласна прокуратура вивчає законність оголошення Геннадія Кернеса мером під час першого засідання міськради VIII скликання, яка відбулася 9 грудня 2020 року в його відсутність. Про це в п'ятницю, 15 січня, розповіла в Facebook депутат міськради Аліна Мустафаєва.

Мустафаєва опублікувала офіційну відповідь прокуратури на її запит. У ньому говориться, що стосовно голови міської ТВК Ольги Мозгової відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість). Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді тюремного ув'язнення строком на три роки.

документ, Мустафаєва, прокуратура Fullscreen
Фото: Facebook/Алина Мустафаева

Геннадій Кернес здобув переконливу перемогу на виборах мера Харкова 25 жовтня 2020 року за те, що сам він практично не брав участі у виборчій кампанії.

Під час першої сесії обраного міськради 9 грудня Мозгова оголосила Кернеса мером, зазначивши, що приносити присягу йому необов'язково, адже він вже зробив це після свого першого обрання в 2010 році.

Раніше в місті почали розслідувати можливу підробку підпису Кернеса в документі про подання кандидатури Ігоря Терехова на посаду секретаря міськради.

Кернес помер 17 грудня 2020 року у німецькій клініці Шаріте від ускладнень, викликаних коронавірусом. 22 жовтня Родіон Гайсинський повідомив, що у мера Харкова вже немає коронавірусу, але йому доліковували ускладнення простреленої під час замаху в 2014 році легені. 11 грудня стало відомо про погіршення здоров'я мера Харкова: у нього відмовила друга нирка.

Після смерті Кернеса в міській раді Харкова заявили, що в місті на честь покійного градоначальника встановлять пам'ятник або назвуть вулицю.

Знаходження на лікарняному ліжку не завадило Кернесу брати участі в місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, де він здобув перемогу в першому турі, набравши 60,34% голосів виборців.