Санкції проти Медведчука засновані на матеріалах СБУ, — Баканов

Баканов, іван Баканов, санкції, сбу
Фото: Апостроф

За словами Івана Баканова, СБУ розслідує фінансування терористів "ЛНР", на основі якого і ввели санкції.

Голова СБУ Іван Баканов заявив, що рішення РНБО про введення санкцій проти Віктора Медведчука і семи фізосіб грунтується, зокрема, і на матеріалах, якими володіє Служба безпеки України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Сьогодні Служба безпеки проводить слідчі дії, щоб задокументувати весь протиправний механізм постачання вугілля з тимчасово окупованої території у РФ і Україні. Таким чином, ми отримаємо підтвердження фінансування терористичної діяльності "ЛНР". І як результат — основу для повідомлення підозри представникам компанії", — зазначив Баканов.

СБУ також рекомендувала розширити введені раніше економічні санкції щодо власників авіакомпаній, що здійснюють польоти в Росію, і доповнити список санкцій переліком зі ще 5 компаній.

Баканов пояснив, що після введення перших санкцій наприкінці січня кінцеві бенефіціари молдавської авіакомпанії JET4U SRL і португальської JET4U LDA застосовують термінові юридичні заходи, щоб обійти їх. Зокрема, намагаються змінити обслуговуючі компанії — тобто вводять інших юридичних осіб.

Він поінформував членів РНБО про інші напрямки захисту держбезпеки і протидії гібридної війні.

"Кожен з нас бачить вплив гібридної війни та її наслідки. Тому нам треба працювати на випередження. У цьому випадку наша сила — в системних діях на захист національних інтересів", — сказав він.

Нагадаємо, в п'ятницю, 19 лютого, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов розповів про введення санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, громадянської дружини нардепа від "ОПЗЖ" Тараса Козака і п'яти громадян Російської Федерації. У межах санкцій проти дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко будуть заарештовані 8% акцій каналу 1+1, але сам телеканал продовжить роботу.

Всього під санкції потрапили 19 юридичних та 8 фізичних осіб, вони введені через фінансування тероризму.

РНБО також прийняв рішення повернути у державну власність частину нафтопроводу "Самара — Західний напрямок". За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, довгий період часу об'єктом неправомірно користувалися громадяни України, які захопили контроль невідомими поки засобами.

Як повідомило видання "Наші гроші", у 2015 році російський оператор "Транснефть" продав фірму "ПрикарпатЗахідТранс", яка контролює частину нафтопроводу. Зараз вона нібито належить швейцарській компанії Industry Trading Company SA, власник якої Анатолій Шефер — його пов'язують з оточенням народного депутата Віктора Медведчука з "Опозиційної платформи за життя". Водночас, дочірня компанія російської АК "Транснафтопродукт" трубопровід у власність України не передала.

12 лютого стало відомо, що президент Володимир Зеленський ініціював засідання РНБО, при цьому частину питань вирішили розглянути в закритому режимі. Про мету засідання прес-служба гаранта написала розпливчасто, проте в рішучому тоні, який натякнув на жорсткі рішення.