Василь Вірастюк переміг на довиборах в Прикарпатті

результати довиборів у раду, довибори на івано-Франківщині
Фото: sport.24tv.ua

Після низки скандалів з залученням СБУ, невизнання частини результатів і повторного підрахунку, кандидат "Слуги народу" набрав на 749 голосів більше, ніж Шевченко.

Центральна виборча комісія порахувала всі електронні протоколи на 87 окрузі Івано-Франківської області. З відривом у 749 голосів переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк. Про це повідомляється на сайті ЦВК.

За підсумками голосування, Вірастюк отримав перше місце — 31,25% або 15 076 голосів, що дозволяє йому пройти до Верховної Ради. Друге місце у кандидата "За майбутнє" Олександра Шевченка, він набрав 29,69% або 14 327 голосів. Замикає трійку лідерів кандидат від ВО "Свобода" Руслан Кошулинський з результатом 28,86% або 13 927 голосів виборців.

Фото: пресс-служба ЦИК

На цій виборчій дільниці було два однопрізвищники кандидата від "За майбутнє", які в сумі набрали 499 голосів, чого все одно не вистачило б для перемоги основного кандидата. При цьому на 5 виборчих дільницях вибори були визнані недійсними. 2 квітня, окружна комісія на ділянці №261030 визнала результати недійсними. На ньому перемагав Шевченко, набравши 377 голосів проти 141 голосу у Василя Вірастюка. На іншій виборчій дільниці в Яремче також результати були визнані недійсними. Там по 172 голоси отримали кандидати від "Свободи" і "За майбутнє", а Василь Вірастюк від "Слуги народу" — 73.

В результаті повторного підрахунку голосів на всіх 5 ділянках, в Олександра Шевченка стало на 504 менше голосів. Про це повідомляє "ОПОРА".

Фото: ОПОРА

На момент написання новини ні переможець на довиборах, ні інші кандидати не відреагували на результати ЦВК.

Нагадаємо, Руслан Кошулинський зажадав перевиборів, за його словами, на ділянках було багато порушень, включаючи підкуп голосів виборців.

1 квітня СБУ розігнала людей і оточила будівлю виборчкому для відновлення підрахунку голосів. Туди ж приїжджав Микола Тищенко, який нібито влаштував обшуки у людей, і зажадав у Олександра Шевченко стати на коліна і вибачитися.

Відзначимо, що ще до офіційного оголошення результатів Василь Вірастюк заявив про перемогу на довиборах, посилаючись на паралельний підрахунок голосів.