"Загострення залежить тільки від Путіна", — Данілов про стягування військ РФ до кордонів України

данилов про загострення ситуації, стягування військ рф
Фото: пресс-служба СНБО

За словами секретаря РНБО, наша країна не планує ніяких загострень, оскільки для нас важливе життя кожного солдата.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов розповів про ситуацію з перекиданням російських військ до кордону з Україною. Про це він повідомив в інтервʼю LB.ua

За словами Данілова, ситуація дійсно активізувалася. Але при цьому не можна стверджувати, що раніше такого не було. На кордоні з Україною росіяни не прибирали своїх військ. Точно пояснити причини не вдасться:

"Чи буде загострення, залежить тільки від Путіна. З нашого боку ми не плануємо ніяких загострень, бо цінуємо життя кожного нашого солдата, і хочемо, щоб усе якомога скоріше закінчилося".

Проблема, на думку секретаря, полягає ще й у тому, що Путіну не шкода людей. А загострення ситуації та її розжарювання може відбуватися за кількома факторами:

  • Зміна лідерів у Європі, швидкий відхід Ангели Меркель з посади;
  • Нова адміністрація в США;
  • Створення союзу з протидії союзу Китаю між США, Японією, Індією та Австралією.

Нагадаємо, що 25 березня Олексій Данілов заявляв, що Україна готова до будь-якого розвитку конфлікту з РФ.

Протягом двох тижнів у соцмережах спливають повідомлення про те, що Росія перекидає військову техніку й особовий склад до кордону з Україною і в окупований Крим.

6 квітня була зафіксована колона військових вантажівок і броньовиків "Тигр". Це сталося у Воронезькій області, раніше там же була помічена вогнеметна установка "Буратіно".

4 квітня в окупованому Криму помітили скупчення російської бронетехніки. Також на півострів Росія перекидає псковських десантників, які воювали на Донбасі.

Фокус розбирався, чого чекати і до чого готуватися від загострення ситуації на Донбасі.