Кремль відмовився від роз'яснень щодо ситуації на кордоні з Україною, — МЗС

МЗС України, Росія, кордон, російські війська, скупчення, запит
Фото: Суспільне | МЗС України

У міністерстві цю відмову вважають підтвердженням планів РФ продовжувати військовий тиск на нашу країну.

РФ відмовилася надавати Україні інформацію про причини стягування російських військ біля кордону з Україною.

Про це сказано у заяві українського МЗС, оприлюдненій у понеділок, 12 квітня.

У зовнішньополітичному відомстві такі дії Російської Федерації вважають ще одним підтвердженням намірів продовжувати військовий тиск Росії на Україну.

У МЗС повідомили, що направили офіційний запит до російської сторони з вимогою надати роз'яснення щодо стягування військовослужбовців РФ уздовж кордону з Україною.

"На жаль, російська сторона відмовилася надавати субстантивну інформацію відповідно до запиту, заявивши, що не веде такої діяльності. Подальші спроби української сторони залучити Росію до консультацій, спрямованих на зниження безпеки напруги, також були проігноровані російською стороною. Російська делегація бойкотувала і скликану Україною 10 квітня зустріч за участю інших держав-учасниць ОБСЄ", — поінформували в міністерстві.

У МЗС України вважає відмову Кремля черговим підтвердженням намірів РФ продовжувати військовий тиск і погрози силою щодо України.

"Закликаємо російську сторону відвести війська від кордону з Україною, припинити войовничу риторику і дезінформацію і почати сумлінно виконувати оборонні положення Мінських домовленостей та її зобов'язання за Віденським документом ОБСЄ", — підсумували в міністерстві.

Раніше прес-секретар президента Юлія Мендель запевнила, що українські війська не будуть першими наступати на окуповані території Донбасу.

Зі свого боку, українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) розмістила спостережні групи по всій лінії розмежування. Групи покликані стежити за виконанням припинення вогню.

Також повідомлялося, що в суботу, 10 квітня, Росія не прийняла участі в засіданні ОБСЄ, яке ініціювала Україна через російські війська біля кордонів. На зустрічі українська сторона збиралася домогтися пояснень від РФ щодо стягування військ до кордонів.

Фокус писав про те, що канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови з президентом РФ нібито не вимагала відводу російських військ від кордону з Україною. Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.