Україна готова до можливого вторгнення Росії, — Зеленський

президент на донбасі, зеленский про настання росії,
Фото: Офис президента | Володимир Зеленський під час поїздки в зону ООС

Українська армія, заявив президент, готова, адже "ми на своїй землі і на своїй території".

Під час робочого візиту президента України Володимира Зеленського в зону ООС, він заявив, що з 2014 року наступ Росії може відбутися в будь-який день. Про це повідомляє CNN.

За словами президента, українська армія готова до ймовірного нападу, бо вона "на своїй землі і на своїй території".

"Ми знаємо це, з 2014 року ми знаємо, що це може бути щодня", — прокоментував ймовірність нападу РФ президент.

Разом з тим вказується, що на кордонах з Україною і в окупованому Криму близько 50 тисяч російських військових. А на території ОРДЛО не менше 35 тисяч окупантів.

Зеленський зазначив, що Джо Байден повинен зробити більше, щоб стримати Росію і завершити конфлікт. Більше військової допомоги, більше коштів на боротьбу, і що найбільш важливо, підтримувати прагнення України щодо вступу в НАТО.

"Якщо вони (США) бачать Україну в НАТО, то вони повинні прямо це сказати і зробити це. Не на словах", — заявив президент. У той же час він допустив, що ймовірність цього невелика. Вступ України в НАТО може спровокувати Москву.

Нагадаємо, що з 8 по 9 квітня Зеленський був на передовій через загострення ситуації на Донбасі. Він запросив переговори з Путіним через загибель 4 українських бійців у зоні ООС.

Також останні два тижні Росія стягує війська на кордоні з Україною і в окупованому Криму.

Журналістам вдалося побувати у військовому таборі РФ під Україною, де розташовані понад 500 одиниць військової техніки. Разом з тим українська сторона СЦКК розгорнула спостережні групи на всій лінії розмежування.

9 квітня на кримському мосту помітили велику колону техніки та артилерії "Мста-С".