"Їй не місце в академії", — проректор харківського ВНЗ про доцента, яка хвалила Путіна

Наталя Сємєйкіна, путін, харків, донбас, фрайкора
Фото: колаж Фокус | Мітинг під будівлею Харківської академії

Під будівлею влаштували пікет з вимогою звільнити винуватицю скандалу. А проректор запевняє, що це питання розглянуть на засіданні кадрової комісії.

Слова доцента Харківської державної академії культури (ХДАК) Наталії Сємєйкиної, яка, коментуючи ситуацію на Донбасі, написала "Добре, що є Путін, може не всіх добʼють", дискредитують її як викладача вищого навчального закладу. Про це сказав проректор ВНЗ Юрій Лошков у коментарі виданню "Суспільне".

"Людина просто не думає про наслідки своїх висловлювань. Або якщо вона справді має таку точку зору і такі переконання, то їй, звичайно, не місце в якості викладача, як українського педагога", — вважає Лошков.

За словами проректора, свою позицію ВИШу щодо цього інциденту жінка ще не надала, а її телефон відключений. Лошков зазначив, що СБУ повинна вирішити чи реагуватимуть на цей інцидент правоохоронні органи.

"Це їх парафія — давати правову оцінку", — сказав проректор.

На питання чи реагуватимуть на цей інцидент у самому ВИШі і чи дійде до звільнення доцента з роботи Лошков заявив, що це питання розглянуть на кадровій комісії університету.

Харків, путін, добре, що є путін, донбас
Наталя Сємєйкіна
Фото: facebook.com/semeikina

Пікет академії культури через Сємєйкіну

Після скандалу, що розгорівся навколо слів доцента представники націоналістичної організації "Фрайкор" влаштували під будівлею академії пікет з вимогою звільнити викладача.

На сходинках академії учасники акції повісили банер зі словами "Вата в голові? Немає місця на кафедрі!".

"Бійці "Фрайкору" провели попереджувальну акцію перед академією культури. Ми вимагаємо негайного звільнення Наталії Сємєйкіної з Харківської державної академії культури!", — сказано у відповідній публікації на Telegram-каналі організації.

Представники "Фрайкору" закликали і студентство ВНЗ бойкотувати жінку і домагатися її відставки.

Вата в голові, харків, путін, Сємєйкіна, ХДАК, пікет, акція, фрайкор
"Вата в голові? Немає місця на кафедрі!"
Фото: t.me/freikorps_org
Вата в голові, харків, путін, Сємєйкіна, ХДАК, пікет, акція, фрайкор
"Вата в голові? Немає місця на кафедрі!"
Фото: t.me/freikorps_org

Скандал навколо доцента Наталії Сємєйкіної: з чого все почалося

12 квітня співробітниця благодійного фонду "Харків з тобою" Олена Рофе-Бекетова зробила на свою сторінку у Facebook репост публікації з міркуваннями про "два види корисних ідіотів для Кремля" і про те, "чому Путін лізе до України". У коментарях під цією публікацією Сємєйкіна написала наступне:

"Випендрьож і більше нічого. А куди лізуть не російськомовні?".

Інші коментатори почали їй пояснювати, що мав на увазі автор публікації, на що вона відповіла: "Полізли на Донбас Турчинов і вся банда. У мене там повно студентів, які пишуть правду. Добре, що є Путін, може всіх не добʼють".

У відповідь на це автор публікації, Рофе-Бекетова, підкреслила, що після розпаду СРСР у 1991 році Луганська і Донецька області стали частиною України, що, зокрема, закріплено і в Будапештському меморандумі 1994 року.

"Якщо хтось туди і "поліз", так це саме російські війська, які порушили державні кордони і всі можливі міжнародні угоди. А точніше, війська окупували частину Донецької, Луганської областей і Крим", — написала Рофе-Бекетова.

Коментатори під публікацією почали звинувачувати Сємєйкіну в "сепаратизмі" і "ватництві", на що та написала:

"Треба ще заслужити називатися ватою, оскільки у вас і таких визначень не буде. Нічого за 30 років самі не зробили і не навчилися. Тільки ображати і кричати гасла. Зробіть щось таке, щоб з країни ніхто нікуди не тікав, нормально працював, навчався і лікувався", — відповіла доцент.

У відповідь на це Рофе-Бекетова запитала у неї — чим та займалася останні 30 років, і що вона за цей час зробила корисного для країни.

харків, путин, викладач, виш, доцент, скандал
"Добре, що є Путін"
Фото: "РБК-Украина"
Харків, путін, викладач, виш, доцент, скандал
"Добре, що є Путін"
Фото: objectiv.tv

Що відомо про винуватицю інциденту?

На сайті Харківської державної академії культури вказано, що Сємєйкіна Наталія Миколаївна є доцентом і кандидатом філологічних наук. Працює вона на кафедрі гуманітаристики та мистецтвознавства Факультету аудіовізуального мистецтва. Стаж науково-педагогічної діяльності — 46 років.

Вона викладає такі дисципліни: історія світової літератури; сучасний літературний процес; історія античної літератури; історія зарубіжної літератури середніх віків, епохи Відродження, ХVII-ХVIII ст; історія світової літератури ХІХ ст; історія світової літератури на рубежі ХІХ — ХХ і ХХ ст; теорія драматургії.

Вона є автором понад 130 наукових публікацій.

Також вона є членом в Українській та Російській спільнотах англістів та у Міжнародному союзі Бернарда Шоу (ISS).

У лютому минулого року вона відзначилася тим, що опублікувала на своїй сторінці у Facebook висловлювання сепаратиста з "ДНР" Олексія Муратова, який міркував про "крах української економіки". У пості вона залишила посилання на пропагандистське видання "Російська весна".

Муратов, сепаратист, ватник, ДНР, російська весна
Сємєйкіна опублікувала слова "ДНРівця"
Фото: скриншот

Зазначимо, РФ продовжує стягувати війська до кордону з Україною. 11 квітня прес-секретар президента України Юлія Мендель заявила, що Росія зібрала нібито по 40 тисяч військових біля кордону з Україною і в Криму. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак же розповів, що сумарно біля кордону з Україною і в Криму РФ стягнула близько 50 тисяч військових.

12 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до можливого вторгнення Росії, оскільки "ми знаходимося на своїй землі і території".