Справи Майдану: екс-главу МВС Захарченка заочно заарештували за поставки гранат з РФ

Віталій Захарченко
Фото: Радіо Свобода | Екс-глава МВС України Віталій Захарченко

У 2014 році російські гранати застосували проти учасників Майдану, стверджують прокурори, унаслідок загинула людина.

Печерський суд Києва заочно заарештував колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та його заступника за поставки гранат із Росії. Про це 20 квітня повідомила прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За версією слідства, колишні керівники МВС України часів Віктора Януковича завезли в Україну понад 13,4 тисяч гранат російського виробництва, щоб озброїти співробітників правоохоронних органів. 18-19 лютого 2014 року такі засоби ураження застосували проти учасників протесту в центрі Києва, внаслідок постраждали 86 осіб: один загинув, 17 отримали важкі поранення, 23 — ушкодження середньої тяжкості, 45 — легкого ступеня.

Зазначається, що такі засоби ураження не перебували на озброєнні міністерства і не були дозволені Міністерством охорони здоров'я для застосування до людей.

"Колишні Міністр і його заступник також організували безпідставне митне оформлення ввезених гранат і сплату МВС України понад 1 млн 177 тис грн митних платежів", — додала Генпрокуратура.

Суд постановив утримувати Віталія Захарченка та його заступника під вартою в рамках кримінального провадження про зловживання владою і перевищення службових повноважень, які заподіяли тяжкі наслідки. Їм також інкримінують організацію розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Рішення Печерського суду дозволяє звинуваченням вимагати екстрадицію підозрюваних.

Раніше стало відомо, що колишній глава МВС Віталій Захарченко потрапив під санкції РНБО разом зі ще дев'ятьома втекли чиновниками. У них вирішили вилучити всі військові звання та державні нагороди.

У Києві заарештували підозрюваного у тортурах учасників Майдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Передбачається, що громадянин разом зі спільниками викрав жертв із київської лікарні і відвіз до лісу.

Екс-президент Віктор Янукович вимагав особистої участі в суді у справі Майдану щодо обрання запобіжного заходу. Як заявив адвокат, він також має намір залучити свідків і потерпілих.