Зеленський пропонував мені посаду в СБУ, — Стерненко

зеленський, володимир зеленський, стерненко, сергій стерненко, сбу
Фото: Колаж: Фокус

За словами екс-лідера одеського "Правого сектора", є мінімум 8 свідків цієї розмови. Одним з них нібито є його адвокат — Масі Найєм.

Екс-лідер одеського осередку "Правого сектора" Сергій Стерненко заявив, що президент України Володимир Зеленський пропонував йому посаду глави СБУ в Одеській області. Про це Стерненко сказав в інтерв'ю "Букві".

Він повідомив, що йому запропонували очолити СБУ Одеської області перед парламентськими виборами. На зустрічі із Зеленським, стверджує Стерненко, були присутні його адвокат Масі Найєм, глава Служби безпеки Іван Баканов і екс-глава Офісу президента Андрій Єрмак. Всього, за його словами, на зустрічі було 8 осіб.

"Зеленський говорив, що напади на мене треба розслідувати, Баканов кивав головою. І потім Зеленський у мене запитав, чи є у мене охорона. А потім сказав приблизно наступне: "Може, не будемо так витрачатися на охорону? Підеш на роботу в СБУ головним по Одесі? Допомагатимеш країні. Ти проти Росії борешся", — говорить Стерненко.

За його словами, він відмовився. Стерненко каже, що Зеленський запропонував Баканову поговорити з ним пізніше, але він сказав, що "не хоче працювати в СБУ".

Нагадаємо, Приморський райсуд в Одесі засудив Сергія Стерненка на 7 років і 3 місяці за зберігання вогнепальної зброї та викрадення людини. Прес-секретар президента Юлія Мендель заявила, що Володимир Зеленський не втручався у розгляд кримінальної справи і "покладається на незалежність і справедливість правоохоронної системи у розслідуваннях".

Після цього в країні відбулася низка мітингів. 23 лютого в день затримання відбулися зіткнення під судом. Найбільший протест був 20 березня під будівлею Офісу президента. Активісти намагалися підпалити вивіску ОП, а також розмалювали фасад будівлі. Ремонт пошкодженого будинку обійшовся в 1,5 млн гривень.

Під час оголошення вироку Стерненко нібито телефонував президенту Володимиру Зеленському. Стерненко повідомив, що президент взяв трубку і запитав: "А чого ви мені дзвоните?".

9 квітня Одеський апеляційний суд змінив запобіжний захід Стерненку, давши цілодобовий домашній арешт.