Україна повинна бути готова до нової агресії РФ, — Кравчук

Леонід Кравчук, ТКГ, війна на Донбасі, переговори по Донбасу, зустріч Зеленського з Путіним, Кравчук про Зеленський
Фото: LIGA.net | Перший президент України Леонід Кравчук

Президенту Володимиру Зеленському, як запевняє голова української делегації в ТКГ, не потрібна "нянька" на зустрічі з Путіним.

На зустрічі Володимира Зеленського з Володимиром Путіним не має бути присутня третя сторона, оскільки союзники України раніше чітко озвучили свою позицію щодо Донбасу.

Про це в інтерв'ю "Радіо НВ" заявив перший президент України, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

За його словами, президенту України Володимиру Зеленському "не потрібна нянька" на переговорах з Володимиром Путіним, і він повинен спиратися на підтримку з боку західних партнерів.

"Зеленському не потрібна постійно нянька. Позиція Сполучених Штатів Америки, позиція Європейського союзу, позиція НАТО, позиція всіх опонентів Росії і тих, хто підтримує Україну, висловлені чітко й однозначно. Тому Зеленський може і повинен спиратися в тому числі і на позицію наших друзів, хоча головне для нього — національні інтереси України", — заявив Кравчук в інтерв'ю журналістам.

Голова української делегації впевнений, що Володимир Путін повинен переглянути свою політику щодо України і припинити окупацію деяких українських регіонів.

У той же час, як попередив Леонід Кравчук, будь-коли може початися нова агресія з боку Росії, і українцям "потрібно весь час бути насторожі".

"Я вірю, що ця зустріч потрібна і що вона, врешті-решт, відбудеться, тому що я переконаний ще і в тому, що Путіну також потрібно дещо уточнити у своїй політиці щодо України, принаймні припинити агресію й окупацію України. А далі вже ми підемо крок за кроком до врегулювання інших відносин. Якими вони будуть — це буде в порядку обговорення. Тому що, маючи сусіда-агресора, потрібно весь час бути насторожі, адже в будь-який час може початися агресія — так жити дуже важко", — резюмував перший президент в ефірі радіостанції.

Раніше Володимир Зеленський запропонував Володимиру Путіну зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де триває війна. Але в Кремлі заявили, що президенти на можливій зустрічі не будуть обговорювати ескалацію конфлікту на Сході України.

Сам же Леонід Кравчук стверджував, що особисто готовий зустрітися з Володимиром Путіним, щоб висловити йому свою думку про політичну еліту Росії.

Також перший президент Леонід Кравчук назвав умови для розриву дипломатичних відносин з Росією. За його словами, Україна може піти на такі заходи, якщо Москва вийде з Мінського і Нормандського форматів.