Уже склав план: адвокат Чауса розповів, як шукатиме екссуддю

Микола Чаус, екс-суддя Чаус
Фото: 24 Канал | Микола Чаус

Правозахисник стверджує, що після привозу Чауса до Києва його ніхто не бачив. А де він перебуває на даний момент — невідомо.

Колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус не зв'язувався з дружиною, й наразі ніякої нової інформації про нього немає. Про це в коментарі Фокусу заявив адвокат Ростислав Кравець.

"Я дивлюся, в деяких особливо законспірованих Telegram-каналах з'являється версія, що нібито Чаусу дали поговорити з дружиною. Чаус із дружиною з моменту викрадення в Молдові не розмовляв", – підкреслив він.

Правозахисник відреагував на повідомлення СБУ про те, що Чаусу надається постійна медична допомога, і що він у контакті з родичами.

"Постійно на зв'язку – це один раз подзвонили й сказали, що він у них. Це називається постійно на зв'язку. Вчора родичі намагалися зв'язатися зі слідчим СБУ. Слідчий СБУ читав повідомлення в різних месенджерах, але на зв'язок так і не вийшов", – пояснив адвокат.

Оскільки в понеділок, 2 серпня, закінчується термін у 60 годин з моменту затримання Миколи Чауса, Кравець вже склав план дій на найближчий час:

"Я сьогодні ще хочу дещо зробити, поїздити іншими хлібними місцями СБУ, пошукати його там. Якщо вже не вдасться, то вже з понеділка будемо йти в ДБР і вимагати негайного ухвалення рішення про відкриття кримінального провадження. Але я вважаю, що, виходячи з повідомлень ЗМІ, ДБР мало саме відкрити (провадження – ред.)".

Кравець додав, що поки що ніхто з послів G7 ніяк не прокоментував ситуацію про людину, "чиї права дійсно порушуються".

Зазначимо, що Ростислав Кравець раніше писав про те, що Чаус — його колишній клієнт.

Микола Чаус був виявлений 30 липня в селі Мазурівка Вінницької області неподалік від кордону з Молдовою. Першим про нього повідомив у поліцію староста села Леонід Вітковський.

Через кілька годин після цього адвокат Олександр Вишневий розповів, що Чауса везуть до Києва, де проти нього розпочато розслідування. Після того, як екссуддя Чаус був доставлений до столиці, НАБУ перекинуло своїх бійців під будівлю СБУ. Пізніше відомство звинуватило Службу безпеки України в порушенні законодавства і незаконному транспортуванні Миколи Чауса в управління спецслужби. Та ж у відповідь заявила, що все було зроблено в рамках закону, і ніхто нікого не викрадав.

Адвокат Чауса Ростислав Кравець намагався домогтися зустрічі зі своїм клієнтом того ж дня, проте не зміг цього зробити, оскільки колишнього судді в будівлі СБУ не виявилося.