"День держперевороту": на Майдані у Києві розпочалася акція "Захист Україну" (оновлюється)

Акція "Захисти Україну — зупини переворот!"
Фото: Фокус | Акція "Захисти Україну — зупини переворот!"

Протестувальники вимагають розслідування "вангергейту" та звільнення "проросійських агентів": голови ОП Єрмака з його заступником Татаровим та першого заступника секретаря РНБО Демченка.

Related video

Увечері в середу, 1 грудня, на Майдані у Києві розпочалася акція під назвою "Захисти Україну — зупини переворот!". Про це з місця подій повідомляє кореспондент Фокуса.

Учасниками акції стали близько 1,5 тис. осіб. На Майдані є і правоохоронці, проте їх значно менше, ніж протестувальників.

Акція "Захисти Україну" розпочалася під виконання національного гімну.

Зі сцени лідери протестувальників нагадують владі, що "ті не вічні", а "всіх зрадників чекає однакова доля".

Також учасники акції вимагають розслідування "вангергейту" та звільнення зі своїх посад голови Офісу президента Андрія Єрмака, заступника голови Офісу президента Олега Татарова та першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, яких протестувальники називають "проросійськими агентами".

19:50. Турчинов на Майдані заявив про плани Зеленського сфальсифікувати наступні вибори за допомогою електронного голосування та вимагав перевиборів Ради. Політик також заявив, що влада планує перенести вибори Ради і розповіла про створення координаційної ради об'єднаної опозиції.

20:00. Юрій Гудименко із партії "Демократична сокира" зачитав зі сцени меморандум "об'єднаної опозиції". У ньому йдеться про небезпеку, яка загрожує Україні через війною з РФ та великою кількістю російської агентури у вищих ешелонах влади. Активіст звинуватив Зеленського у державному перевороті, оскільки той нібито передав свої повноваження "фавориту" Андрію Єрмаку, знищив інституції держави та планує капітуляцію та прямі переговори з Росією.

Протестувальники також вимагали "повного перезавантаження влади", відставки Зеленського, Єрмака, Демченка та "інших агентів впливу".

Після цього протестувальники почали кричати "Зелю — геть", а інший речник анонсував похід на Банкову.

20:10. Кількість протестувальників значно зросла. За оцінкою кореспондента Фокусу, у бік Банкової марширують близько 5 тисяч осіб.

20:10. " Ми знову зіткнулися з режимом, який будував Янукович ", — голова "Нацкорпусу" Жорін на Майдані. В Україні сформувався режим, який схожий на те, що будував президент Віктор Янукович. Про це у коментарі Фокусу сказав голова центрального штабу "Національного корпусу" Максим Жорін під час акції "Захист Україну", яка проходить 1 грудня на Майдані.

На Майдан вийшла і голова партії "Голос" Кіра Рудик, яка звинуватила владу у розвалі її політсили.

21:00. Ще не Путін, але вже — геть. Протестувальників пустили на Банкову, вони кидають в будівлю Офісу президента монетками, які мають символізувати "продажність" влади. Учасники акції кричать "Путін хуйло, Зеля — *не так впевнено*. "Зелю — геть" набагато популярніший лозунг.

Нагадаємо, раніше цього ж дня, 1 грудня, у Верховній Раді зі щорічним посланням виступив президент України Володимир Зеленський. У своїй промові глава держави підбив короткі підсумки свого перебування при владі та розповів про найближчі реформи, які його команда має намір проводити в країні.

У п'ятницю, 26 листопада, під час своєї пресконференції Володимир Зеленський заявив, що на 1-2 грудня в Україні готується державний переворот. За інформацією президента, до нього втягують і українського бізнесмена Ріната Ахметова. У понеділок, 29 листопада, СБУ повідомила, що відкрила кримінальне провадження щодо розслідування можливого державного перевороту.