Рейтинг 2021

Топ-10 фільмів незалежної України

18785

З кінострічок, створених за останні 30 років в Україні, ми відібрали топ-10 фільмів — і пропонуємо читачам проголосувати за найбільш значні та цікаві з них.

Читацьке голосування допоможе нам визначити послідовність місць у рейтингу кращих українських картин за версією Фокуса. Щоб просунути в рейтингу фільм, який вам подобається, переходьте на його сторінку і тисніть на кнопку "Голосувати"!

Навесні на сайті Держкіно України запустили онлайн голосування — щоб до 30-ліття річниці Незалежності провести кінопокази фільмів, за які найбільше проголосують їх користувачі. У Держкіно своя специфіка — не дуже в пошані комерційні фільми, а читачі Фокуса, можливо, навпаки, надають перевагу замість авторського кіно — стрічкам, орієнтованим на масову аудиторію.

Зазначимо, що зі стрічок 1990-х неможливо вибрати жодного яскравого повнометражного українського фільму. Варто визнати, що розквіт національного кіномистецтва у нас почався приблизно з середини нульових. Зверніть увагу, що цілих чотири картини у списку зняті режисерами-дебютантами, які вдало стартували. Що стосується жанрів, то багато що теж для нас було вперше. У нульові були зняті перші українські фільми в жанрі фентезі, історичного екшену та антиутопії.

Всі зазначені у рейтингу фільми мали чималий суспільний резонанс.

Рейтинг: