Україна отримала від США військові джипи і катери для допомоги ЗСУ

сша, ЗСУ, автомобілі, армія, посольство, хамві
Фото: Посольство США в Украине | ЗСУ отримали від США військову техніку

Сухопутні війська і Сили спецоперацій отримають 20 нових автомобілів "Хамви", а Військово-морські сили — 84 човни.

Related video

В Україну прибули 20 автомобілів "Хамви" і 84 човни в якості допомоги для Збройних сил України від США. Про це повідомляє прес-служба посольства США в Україні.

"Ніщо не могло зупинити доставку 20 "Хамви "для Сухопутних військ України і Сил спеціальних операцій, а також 84 човнів для ВМС України", — сказано в повідомленні.

Передача техніки відбулася в рамках ініціативи сприяння безпеці України.

Український мілітарний портал повідомляє, разом з новою партією, кількість американських автомобілів у ЗСУ — більше сотні. Крім базових моделей були також передані броньовані і санітарні модифікації.

Нагадаємо, що в Міноборони України очікують надходження трьох катерів типу "Island" в першій половині нинішнього року. Для підготовки до експлуатації в США відправлять українських моряків, які будуть навчатися в Балтіморі.

Раніше Україна уклала контракт з Туреччиною на будівництво катерів класу "Ada". Крім того, Міноборони США замовили виготовлення перших двох катерів Mark Mk VI для України. Всього країна отримає 16 катерів новітнього катера Mark Mk VI. Шість з них Сполучені Штати передадуть безкоштовно. Решта 10 ВМС України планують закупити за бюджетні кошти, які обійдуться приблизно в 100 млн доларів.