В Україну прибула перша партія вакцини Pfizer (фото)

Pfizer, вакцина, Київ, прибуття,
Фото: РБК-Украина | Розвантаження вакцини Pfizer

117 тисяч доз цього препарату призначені для вакцинації людей літнього віку, рятувальників і прикордонників.

У міжнародному аеропорту "Київ" у п'ятницю, 16 квітня приземлився літак, що доставив 117 тисяч доз вакцини Pfizer у рамках глобальної ініціативи COVAX.

Нагадаємо, що в травні-червні в Україні повинні поставити за прямим контрактом з компанією ще 10 мільйонів доз цієї вакцини.

Відомо, що спочатку препаратом Pfizer в Україні вакцинують українців у будинках для людей літнього віку, а також співробітників цих установ. Потім настане черга працівників ДСНС і Держприкордонслужби України.

Прибулу сьогодні партію вакцини розділять на дві частини для того, щоб нею ж зробити повторну вакцинацію.

Раніше голова МОЗ Максим Степанов заявляв, що 10 мільйонів доз вакцини від коронавірусної хвороби Pfizer Україна отримає протягом 2021 року, причому постачання повинні початися вже в травні.

Пізніше стало відомо, що партія 117 тисяч доз вакцини Pfizer, яка надійшла в Україну через механізм COVAX, не буде проходити лабораторний контроль.

У свою чергу заступник голови МОЗ Віктор Ляшко розповів, як по Україні будуть розвозити вакцину від коронавірусу Pfizer/BioNTech, якій потрібні особливі умови для транспортування.

Фокус повідомляв, що південноафриканський штам коронавірусу виявився набагато серйознішим, ніж британський, і він більш стійкий до вакцини Pfizer/BioNTech.