"Ідуть в історію": в ЗСУ практично повністю замінили радянські СГД (фото, відео)

озброєння ЗСУ
Фото: Скриншот

Нове озброєння українська армія отримує як від союзників, так і від меценатів та волонтерів.

Збройні сили України практично повністю замінили застарілі радянські СГД (снайперська гвинтівка Драгунова) на новіше озброєння. Про це заявив інструктор зі снайпінгу у фонді "Повернись живим" Руслан Шпакович в подкасті Мілітарного.

За його словами СГД настільки застаріла, що навіть не може вважатися точною зброєю в сучасних умовах. Марксмени (піхотні снайпера підтримки) одержують за це нові снайперські гвинтівки різних видів. У ЗСУ за останні кілька років надійшло мінімум 1500 нових зразків.

"Стільки, скільки було поставлено зараз в принципі вистачає на 100%", — заявляє Шпакович.

При цьому з усього розмаїття снайперських гвинтівок, які поставляються, лише кілька офіційно перебувають на озброєнні армії — це гвинтівки Zbroyar і "Алігатор". Решта — допущені до експлуатації.

снайперська зброю в ЗСУ
Zbroyar UR-10
Фото: zbroyar

Серед гвинтівок, що поставляються в ЗСУ, є Zbroyar UR-10 і UBR-008, американські Savage-110 і великокаліберні 12,7 мм Barrett M82. Частина з них передали меценати: понад 400 фонд Roshen, понад 100 — анонімний волонтер, плюс допомога союзників.

американські снайперки
Barrett M82 в українського бійця в зоні ООС
Фото: fraza.com

Нагадаємо, в ЗСУ випробували українську снайперську гвинтівку "Нічний хижак", яка здатна пробивати БТР і вертольоти. Раніше на озброєння взяли вітчизняну великокаліберну гвинтівку "Алігатор".

А військовий аналітик Фокуса писав про особливості роботи снайперів, а також порівнював російську АСВК з українською Snipex Alligator як кращу антиматеріальну гвинтівку.