"Біосміття, потрібно забрати медаль": екснардепка Фаріон про Магучіх через фото з росіянкою (відео)

Ірина Фаріон
Фото: svoboda.org.ua | Ірина Фаріон вважає Ярославу Магучіх "біосміттям"

Колишня парламентарій від "Свободи" та викладач НУ "Львівська політехніка" вважає, що олімпійська призерка своїм вчинком "підтвердила меседж Путіна про один народ".

Народна депутатка 7 скликання Верховної Ради від "Свободи" та доцент кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка" Ірина Фаріон, коментуючи фотографію 19-річної олімпійської призерки Ярослави Магучіх з її російською суперницею Марією Ласіцкене, назвала українську спортсменку "біосміттям" і закликала Національний олімпійський комітет (НОК) України забрати у дівчини бронзову медаль. Про це експарламентарій заявила в ефірі львівського телеканалу NTA.

Ірина Фаріон під час свого монологу підкреслила, що спорт, як і релігія і будь-яка інша сфера життя, є "категорією політичною". І, за словами експарламентаря, своїм знімком із Ласіцкене Магучіх "підтвердила всьому світу тезу президента РФ Володимира Путіна, що українці та росіяни — один народ", про що той писав у своїй нещодавній статті про Україну.

"Якби я завідувала НОК — я б повернула нагороду цього біологічного сміття назад", — заявила Фаріон, підкресливши, що вчинок Магучіх є свідченням "колаборації з Росією".

Колишня парламентарій заявила, що "тіло без ідеї нічого не вартує і є просто сміттям".

"І ця людина — це сміття — це продемонструвала тоді, коли нам стріляють в обличчя, коли нас вбивають. Я питаю в тебе, бабо, якби твою дитину вбили, ти б обіймалася з вбивцею?" — обурено сказала Ірина Фаріон.

Екснардепка також назвала фотографію Магучіх із Ласіцкене — "дикою потворністю" і підтвердженням "панування ідеології лібералізму", в якій "зовсім розмита мораль". За словами парламентарія, цей інцидент є свідченням того, що війна на території України триватиме ще довго.

Фаріон дорікнула Магучіх і в тому, що вона змогла поїхати на Оліміпіаду тільки тому, що її захищають українські військові, яких вбивають на Донбасі росіяни.

"Біосміття, потрібно забрати медаль": екснардепка Фаріон про Магучіх через фото з росіянкою

Ірина Фаріон була народним депутатом України 7 скликання (з 2012 по 2014 рік). У парламенті вона очолювала підкомітет з питань вищої освіти Комітету з питань науки та освіти. У 1988 році Фаріон вступила в КПРС. Тривалий час вона заперечувала свою причетність до цієї політсили, проте пізніше заявила, що вступила туди, щоб "знищити її зсередини". На сьогодні Фаріон є професором та доцентом кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка".

Нагадаємо, на "Олімпіаді-2020" в Токіо молодша сержантка Збройних сил України Ярослава Магучіх посіла третє місце на змаганнях зі стрибків у висоту. На першому місці опинилася представниця "Олімпійського комітету Росії" (ОКР) Марія Ласіцкене, яка є капітаном Збройних сил РФ.

Спільне фото Магучіх і Ласіцкене
Після змагань українка Ярослава Магучіх сфотографувалася з росіянкою Марією Ласіцкене
Фото: Getty Images

Пізніше в мережі вибухнув сильний скандал через їхні спільні знімки. Міноборони України після інциденту "викликало на килим" Магучіх, а російський пропагандист Володимир Соловйов запропонував їй переїхати в Росію.

Зазначимо, Фокус в окремому матеріалі розбирався чому скандал із Магучіх навчить оборонне відомство України, НОК та українців.