Україна закупила в Туреччини військову продукцію на $123 млн (фото)

Україна імпортувала з Туреччини озброєння на $123 млн
Фото: "Армія Інформ" | БПЛА Bayraktar TB2

Витрати Києва на закупівлю турецьких оборонних засобів збільшилися у сім разів порівняно з показниками за попередні 12 місяців.

Related video

Протягом 2021 року Україна придбала військову продукцію у Туреччини на суму понад $123 млн. Про це інформує агентство Анадолу.

За даними журналістів, турецькі підприємства з оборонного комплексу за 11 місяців поточного року перевищили показник експорту військової продукції за весь минулий рік.

Україна потрапила в ТОП-6 головних імпортерів турецької військової продукції:

  • 1 місце — США ($1 млрд);
  • 2 місце — Азербайджан ($192,1 млн);
  • 3 місце — Катар ($180,5 млн);
  • 4 місце — ОАЕ ($161,4 млн);
  • 5 місце — Німеччина ($142,8 млн);
  • 6 місце — Україна ($123,2 млн).
Експорт турецької військової продукції у 2021 році Fullscreen
Україна витратила $123 млн на закупівлю турецької військової продукції
Фото: Анадолу

Витрати України на закупівлю оборонної продукції Туреччини у 2021 році збільшились у сім разів, якщо порівнювати з даними за попередні 12 місяців.

Крім розвідувально-ударних комплексів Bayraktar TB2, Київ також закуповує в Анкари радіостанції марки ASELSAN та пістолети-кулемети MP5.

Раніше Фокус повідомляв, що Україна планує купити ще безпілотники Bayraktar TB2.

Крім цього, у середині листопада гендиректор заводу Baykar анонсував будівництво заводу з виробництва безпілотників Bayraktar в Україні. На підприємстві, яке збудують за гроші Анкари, не лише створюватимуть БПЛА, а й модернізуватимуть наявну продукцію.

Бойове використання безпілотників Bayraktar TB2 на Донбасі змусило Володимира Путіна поскаржитися Ангелі Меркель. Глава Кремля звинуватив Україну в порушенні Мінських угод і заявив, що Київ "дедалі більше вдається до силових методів".