ЗСУ можуть почати великий наступ у двох регіонах, ЗС РФ стурбовані, — розвідка Британії

Наступ ЗСУ
Фото: Володимир Зеленський Telegram-канал | ЗСУ

РФ почала зміцнювати свої оборонні позиції у Запорізькій області та готується до оборони Луганської. Однак російські планувальники не можуть зрозуміти, якій із загроз протистояти насамперед, кажуть експерти.

Related video

Російське військове командування стурбоване можливими масштабними наступами Збройних Сил України у Запорізькій та Луганській областях. Про це повідомляє розвідка Великої Британії.

У відомстві розповіли, що останніми тижнями Росія посилила оборонні укріплення в центральній частині Запорізької області, особливо між містами Василівка та Оріхів. У цьому районі окупанти зосередили величезні сили.

Fullscreen

"Те, як Росія працює над зміцненням оборони, говорить про те, що командування, найімовірніше, стурбоване можливістю великих наступальних дій з боку України у двох секторах: або на півночі Луганської області, або у Запоріжжі", — вважають фахівці.

У британській розвідці також зазначають, що великий прорив українських військ у Запорізькій області серйозно підірве життєздатність російського "сухопутного мосту", який поєднує Росію з окупованим Кримом. Успіх України в Луганській ще більше підірве проголошену Росією військову ціль "визволення" Донбасу.

Рішення про те, якій із цих загроз протистояти насамперед, ймовірно, є однією з центральних дилем для російських оперативних планувальників.

Fullscreen

Нагадаємо, 4 січня глава ГУР Кирило Буданов заявив, що українські війська розпочнуть новий масштабний наступ цієї весни. Він вважає, що після контрнаступу у 2023 році Україна завдасть остаточної поразки РФ і повернеться до кордонів 1991 року.

2 січня представник ГУР Андрій Черняк повідомив, що у 2023 році РФ не має наміру закінчувати війну. Українська військова розвідка очікує на хвилю атак на півночі чи сході.