Арешт головного редактора "Медіазони" за ретвіт жарту суд скоротив на 10 днів

Сергій Смирнов, Смирнов, медіазона, росія
Фото: thebell.io | Сергій Смирнов

Формальним приводом стало те, що журналіст ретвітнув жарт про те, що він схожий на лідера групи "Таргани". На зображенні були дата і час акції на підтримку Навального.

Московський суд скоротив термін арешту головного редактора "Медіазони" Сергія Смирнова з 25 до 15 діб. Про це повідомили у виданні.

Причиною арешту став ретвіт чужого жарту про зовнішню схожість головного редактора з лідером панк-групи "Таргани" Дмитром Спіріним.

Пост, який репостнув на своїй сторінці Смирнов, був проілюстрований колажем з фотографією музиканта і зазначенням часу акції. Таким чином, сказано в поліцейському протоколі, Смирнов "здійснив організацію публічного заходу".

30 січня Смирнова затримали під час прогулянки з п'ятирічним сином. Пізніше його відпустили із зобов'язанням щодо явки до суду. На засідання він прийшов у футболці з логотипом групи "Таргани".

23 січня в десятках міст РФ люди вийшли на вулиці з акціями протесту, вимагаючи звільнити опозиціонера. За кілька годин з початку протестів поліцейські затримали 3 068 осіб.

31 січня протести через затримання Навального повторилися. За підсумками масових акцій протесту силовики затримали понад 4000 осіб і порушили два десятки кримінальних справ. Журналіст Юрій Дудь висловив повагу тим, хто вийшов на акції протесту в Росії 31 січня.