У Кремлі пригрозили "початком кінця України" у разі наступу на ОРДЛО

козак про загострення на донбасі,
Фото: ТАСС

За словами Козака, якщо ЗСУ почнуть наступ, то Росія "буде змушена стати на захист своїх громадян".

Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак пригрозив Україні, якщо почнеться загострення на Донбасі. Про це повідомляє РБК

За його словами, початок бойових дій може змусити Росію стати на захист "своїх громадян" на Донбасі і це стане "початком кінця України". При цьому конфлікт можна врегулювати за рік, якщо діяти послідовно і дотримуватися досягнутих домовленостей. Затягування конфлікту, на думку Козака, загрожує заморожуванням конфлікту.

Дії України заступник голови називає "піар-акцією" через нібито імітацію намірів розв'язати повномасштабну війну.

"Я не думаю, що його (Зеленського) поїздка на Донбас буде пов'язана із загостренням. У відповіді на перше питання я зазначив, що сьогодні важко передбачити, до чого ці діти дограються з сірниками. Ось важко просто передбачити, до чого вони дограються. Ось те, що він поїхав, — це елемент тієї ж гри", — прокоментував поїздку президента Зеленського в зону ООС.

Зазначимо, що 3 березня бойовики "ДНР" дозволили своїм військам відкривати вогонь першими. Після чого збільшилася кількість обстрілів у зоні ООС. 6 квітня на Донбасі загинуло двоє бійців ЗСУ.

Нагадаємо, президент РФ обговорив з Меркель ситуацію на сході України. 7 квітня відбулося екстрене засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, яке не завершилося домовленостями щодо повернення до режиму припинення вогню. Також на тлі загострення ситуації Володимир Зеленський відправився в зону ООС.

Фокус розбирався, чого чекати і до чого готуватися через загострення на Донбасі.