Королівський біограф розповів, що робив принц Філіп в останні дні свого життя

принц Філіп, чоловік королеви
Фото: The Royal Family/Twitter

Королева не відходила від свого чоловіка ні на хвилину, провівши з ним останні дні його життя і відплативши йому за всю любов і підтримку.

99-річний принц Філіп, герцог Единбурзький, останні кілька днів до смерті провів поруч зі своєю дружиною, розповів таблоїд Daily Mail з посиланням на інформацію біографа королівської сімʼї Річарда Кейя.

Велику частину цього часу він спав у своїй кімнаті з видом на Східну терасу Віндзорського замку. Цю спальню від спальні королеви відокремлює лише гардеробна, тому Єлизавета II перебувала весь час біля чоловіка. Останній раз вона зʼявилася на публіці наприкінці березня, коли відвідала Меморіал ВВС Комісії з військових поховань Співдружності, щоб бути присутньою на службі з нагоди сторіччя Королівських ВПС Австралії. Після цього не залишала чоловіка ні на хвилину.

"Він більше не був рішучою людиною дії, яка присвятила своє життя її підтримці, тепер вона могла відплатити йому", – зазначив Кей.

Розклад в палаці будувався, виходячи зі стану принца Філіпа. Наприклад, час прийому їжі вибирали так, щоб вгадати, коли у герцога буде досить сил, аби поїсти разом з дружиною.

Єлизавета II, принц Філіп, сім'я
Єлизавета II і принц Філіпп прожили в шлюбі 73 роки
Фото: People

Після тривалого сну наступали моменти, коли він ставав радісним і навіть намагався сам себе обслуговувати. Одного разу він впустив окуляри для читання, і коли лакей кинувся їх підняти, принц зупинив його, сказавши, що сам підніме.

У ті дні, коли відчував себе досить сильним, щоб ризикнути вийти зі своєї кімнати, він носив сорочку і джемпер, випрасувані брюки і начищені туфлі. При ньому був слуга, який повинен був допомагати йому одягатися, але, за словами інсайдерів, до недавнього часу Філіп робив це сам. У теплі дні він просив винести стілець на вулицю і сидів на сонечку, накривши ноги килимком. Часто він засинав.

Йому було важко ходити, і він використовував тростину. Персонал побоювався запропонувати йому інвалідний візок.

"Коли він вперше зʼявився в особистих кімнатах, він крикнув: "Прибери цю чортову штуку з моїх очей!", – розповів помічник герцога.

За словами біографа Кейя, для герцога Единбурзького, який по життю не відрізнявся особливою сентиментальністю, вкрай важливим було в останні дні перебувати не в лікарні, а серед своїх рідних, і неодмінно – у Віндзорському замку, де народилася його матір, принцеса Аліса, правнучка королеви Вікторії.

За 28 днів, проведених у лікарнях короля Едуарда VII і святого Варфоломія, він став набагато спокійнішим і тихішим.

"Коли він повернувся у Віндзор, він сказав, що не поїде більше ні в яку лікарню", – підкреслив Кей.

Нагадаємо, похорон принца Філіпа відбудеться 17 квітня. Він хотів, щоб його поховали в Віндзорі. У звʼязку зі смертю чоловіка королева вступила у 8-денний траур. У цей період вона не виконуватиме королівські обовʼязки і брати участь у державних справах.

За останньою інформацією ЗМІ, принц Гаррі прилетить з США на похорон діда.