Розвідка США назвала головні загрози для країн із боку Росії

розвідка, сша, загрози, доповідь, війська, фото
Фото: The Guardian

Росія, на думку розвідки США, продовжить зусилля з дестабілізації України, у той час як переговори про врегулювання зайшли в глухий кут.

Підрив міжнародного впливу США є однією з головних цілей Росії. Вона залишається головним суперником США в космосі та сфері зброї масового знищення. Також РФ являє собою важливу загрозу в галузі кібербезпеки.

Про це йдеться в доповіді про основні загрози в 2021 році, яку опублікувало Розвідувальне співтовариство США (Intelligence Community).

У цьому документі особливу увагу приділено чотирьом країнам: Китаю, Росії, Ірану та Північній Кореї. Дії Китаю названі "претензіями на світове панування", а трьох інших країн — "провокаційними діями".

"Цьогоріч Москва продовжить використовувати різні тактики, щоб підірвати вплив США, розробити нові міжнародні норми і партнерства, розділити західні країни, послабити західні союзи і продемонструвати здатність Росії впливати на світові події як великого гравця", — йдеться в розсекреченій версії доповіді.

Автори доповіді вважають, що Москва використовуватиме низку інструментів, такі як: кампанії впливу, розвідка й антитерористичне співробітництво, воєнна допомога і спільні навчання, операції найманців, вбивства і продаж зброї — для просування своїх інтересів або підриву інтересів Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Для досягнення своїх цілей Росія, ймовірно, продовжить налагоджувати і розширювати партнерські відносини як із союзниками, так і з противниками США — насамперед із Китаєм.

"Росія продовжить зусилля з дестабілізації України, у той час як переговори про врегулювання зайшли в глухий кут, а бойові дії на низькому рівні тривають", — йдеться в доповіді.

У Москви є кошти для розміщення військ біля стратегічно важливих регіонів, але чим далі війська розгортаються від Росії, тим менше вони будуть здатні витримувати інтенсивні бойові дії, робиться висновок у доповіді.

"Приватні військові та охоронні компанії, якими керують близькі до Кремля олігархи, поширюють військову міць Москви за невисокою ціною, що дозволяє Росії відмовитися від своєї участі та дистанціюватися від втрат на полі бою. Однак цим маріонетковим силам часто не вдається досягти стратегічних цілей Москви через їх обмежену тактичну майстерність", — вважають в розвідці США.

Росія використовує свої розвідувальні служби та інструменти впливу, щоб спробувати розділити західні союзи, зберегти свій вплив на пострадянському просторі та посилити свій вплив по всьому світу, підриваючи глобальне положення США і сіючи розбрат всередині країни, такий висновок зроблений в доповіді.

Нагадаємо, президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путін провели телефонну розмову. Вони обговорили низку регіональних і глобальних питань, зокрема намір США і Росії продовжити діалог про стратегічну стабільність у низці питань контролю над озброєннями. Крім того, Байден наголосив "непохитну прихильність" США суверенітету й територіальної цілісності України.

Користувач твіттеру з ніком "surpher", який відстежує та ідентифікує російську техніку в зоні ООС, опублікував карту з усіма зафіксованими фактами пересування військ до кордону України.

Американські військові повинні покинути територію Афганістану до 11 вересня 2021 року.