Байден хоче зустрітися з Путіним для обговорення України вже в "найближчі тижні", а не місяці

Джо Байден, Володимир Путін, двостороння зустріч, ескалація на Донбасі
Фото: ForumDaily | Джо Байден і Володимир Путін

Глава Держдепу США Ентоні Блінкен заявив, що була запропонована двостороння зустріч на найближчі тижні, а не літо, як повідомлялося спочатку.

Президент США Джо Байден у нещодавній телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним запропонував провести двосторонню зустріч у "найближчі тижні". Про це, як повідомляє ТАСС, заявив на прес-конференції в Брюсселі держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

За його словами, нинішня американська адміністрація зацікавлена в тому, щоб вибудувати стабільні та передбачувані відносини з РФ.

"Це, зі свого боку, вимагає відкритих ліній зв'язку, щоб дуже чітко висловлювати наші погляди, політику, заперечення, пов'язані з діями Росії. І це також важливо для того, щоб уникати прорахунків", — заявив глава американського зовнішньополітичного відомства.

Варто зазначити, що після безпосередньо телефонної розмови між Байденом і Путіним, яка відбулася 13 квітня, Білий дім опублікував звіт, в якому говорилося, що президент США запропонував російському колезі зустріч "у найближчі місяці", щоб "знизити напруженість на українському кордоні".

Під час розмови також порушувалися питання стратегічної стабільності, контролю над озброєннями, кібератаки на американські відомства, а також втручання у вибори США.

Слід зазначити також, що нещодавно президенти США й України вперше поговорили з того моменту, як Байден обійняв посаду.

Як повідомили в прес-службі Білого дому, під час розмови президент Байден підтвердив, що США незмінно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України перед обличчям тривалої агресії Росії на Донбасі та в Криму. Він також сказав, що "дуже вірить в Україну".

Фокус розбирався, навіщо Байден подзвонив Зеленському.