В Google назвали борщ історичною стравою Росії

борщ, блюдо, українська кухня, суп
Фото: 24 Канал

Автори вважають, що борщ — основна страва "від Хабаровська до Бреста", але уточнили, що є й український рецепт супу.

"Google Мистецтво і культура" додав борщ у список "10 російських страв, які увійшли в історію" в рамках проекту Google Росія і Федерального агентства з туризму РФ під назвою "Розкуси Росію".

"Історія борщу йде в глибину століть, але в ХХ столітті цей простий і ситний суп став основною стравою в меню кафе від Хабаровська до Бреста. За традиційним рецептом борщ варять з борщівником!" — сказано в путівнику.

Крім того, повідомляється, що "є безліч варіацій страви", такі як по-українськи, по-московськи і по-флотськи. Як розповіли в Google, "борщ" став "збірним для різних супів із кислим смаком".

У список також потрапили вінегрет, сирники, пельмені, олів'є, гречана каша, бефстроганов, окрошка, млинці та шашлик.

Нагадаємо, Мінкультури України внесло борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. А CNN Travel розмістили українську страву на 3 місці з 20, назвавши борщ "не просто буряковим супом".

У грудні 2020 року в соціальних мережах розгорілася суперечка про те, чи є борщ українською стравою. Борщовий скандал почався у Facebook, коли гуморист КВН, блогер і телеведучий Андрій Бочаров запостив допис із фото, яке промовляло, що, мовляв, після катання на ковзанці відмінно заходить "російський борщ".

Також у грудні 2020 року відомий ресторанів гід "Мішлен" назвав борщ російською стравою, після чого також розгорівся скандал. Результат — гід приїде в Україну для вивчення української кухні.