МЗС Ізраїлю засудило марш на честь дивізії СС "Галичина" в Києві

дивізія сс галичина, марш, Україна, киев
Фото: скриншот

Дипломати засудили "прославляння нацистських колабораціоністів" та нагадали, що підрозділи СС причетні до Голокосту.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю засудило проведення маршу СС "Галичина" в Києві. Про це повідомив прессекретар МЗС Ізраїлю Ліор Хаят у Twitter.

За його словами, дипвідомство стурбоване маршем у центрі Києва. Він нагадав, що підрозділи СС причетні до злочинів під час Голокосту.

"Збереження пам'яті про Голокост та боротьба з антисемітизмом — це не тільки внутрішні справи кожної країни, але і частина колективної відповідальності людських суспільств, де б вони не перебували", — пише Хаят.

МЗС Ізраїлю засудило "продовження прославляння нацистських посібників" і очікує, що український уряд засудить усі подібні явища і запобіжить їхньому повторенню.

Зазначимо, що марш на честь дивізії СС "Галичина" відбувся вчора, 28 квітня. Його учасники пройшли від станції метро "Арсенальна" до Майдану, де повісили банер на честь бійців дивізії.

Під час ходи учасники маршу скандували "Макс Бужанський — пес радянський" у відповідь на слова "слуги", який неодноразово критикував цей захід.

Керівник фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія засудив марш. За його словами, керівництво їхньої політсили не відреагувало на цей марш раніше через те, що вони нібито не знали про проведення цього маршу.