Чорне море перетворилося на "озеро НАТО", — глава МЗС Румунії

Богдан Ауреску, Росія, Чорне море, НАТО, Румунія, Озеро
Фото: transylvanianow.com | Богдан Ауреску

Румунія заявила, що не відмовиться від присутності в Чорному морі й продовжить просувати євроатлантичні цінності в регіоні.

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску заявив, що Чорне море, по суті, перетворилося на "озеро НАТО".

Про це він сказав під час відеоконференції EPC (European Policy Center) Talks Geopolitics.

Коли в глави МЗС Румунії поцікавилися, яким чином НАТО може перешкодити перетворенню Чорного моря на російське, він відповів: "Завдяки союзникам НАТО, Чорне море частково є і озером НАТО".

Ауреску додав, що Румунія не відмовиться від присутності в Чорному морі й продовжить просувати євроатлантичні цінності в регіоні.

"Ми не можемо відмовитися від присутності в регіоні як члени альянсу. Я думаю, що важливо продовжувати просувати наші цінності в регіоні", — сказав він.

Крім того, міністр зазначив, що Румунія стривожена "масштабним переміщенням військ та демонстрацією сили" в Чорному морі й висловив думку, що "ситуація в регіоні є невід'ємною частиною безпеки НАТО".

Зазначимо, на тлі ескалації напруженості в Криму, нещодавно ВМФ Росії провели стрільби з ракетного крейсера "Москва", зробивши пуски ракет "Вулкан", здатні нести ядерний заряд.

Росія також залишила в Чорному морі два великі десантні кораблі Північного флоту РФ "Олександр Отраківський" і "Кондопога", незважаючи на те, що заявила про відведення військ від українського кордону.

15 квітня Росія оголосила про закриття Керченської протоки для іноземних кораблів на період до кінця жовтня 2021 року. Приводом для цього назвали проведення "військових навчань".

У той же час, Великобританія планує відправити в Чорне море два кораблі військового типу на знак підтримки України.

А США 19 квітня знову відправили свої есмінці в сторону Чорного моря.