Добралися до нефритових шахт. У М'янмі тривають зіткнення між повстанцями і армією

М'янма, військові
Фото: aljazeera.com

Армія незалежності Качина атакувала армійський пост рано вранці в суботу, 22 травня.

У М'янмі тривають військові дії. Армія незалежності Качина (АНК) атакувала армійський пост в селищі Хкамті в регіоні Сагайн рано вранці в суботу, повідомляє Reuters.

Державне телебачення MRTV повідомило про напад, в результаті якого троє поліцейських були поранені, а решта зникли безвісти. Незалежна телекомпанія DVB повідомила, що повстанцями захоплені дев'ять осіб.

Армія незалежності Качина — військове крило Організації незалежності Качина (ОНК), політичної групи, що складається з етнічних качинов, які живуть в північній частині М'янми. Після лютневого перевороту в М'янмі відновився відкритий конфлікт між армією і АНК, яка протягом шести десятиліть бореться за більшу автономію народу качин і висловлює підтримку протестуючим проти хунти.

Місцеві ЗМІ стверджують, що армія при атаках на сили АНК в Хкамті, використовувала реактивні літаки. Хкамті — місто на річці Чіндвін у віддаленому регіоні, багатому нефритом і золотом, приблизно в 50 км від кордону з Індією.

За останні тижні армія провела численні бомбардування позицій АНК.

Переворот і наступні події завантажили М'янму в хаос. Інформація про інші інциденти із застосуванням насильства надходить з різних куточків країни.

Колишній лідер М'янми, До Аун Сан Су Чжі, лауреат Нобелівської премії миру, була, як і ще більш ніж 4000 чоловік, затримана після перевороту. Їй пред'явлено звинувачення в тому числі в порушенні закону про державну таємницю.

Прихильники 75-річної Су Чжі, захоплюються її кампанією з проведення демократичних реформ, які були перервані переворотом.

Військова хунта на чолі з Мін Аунг Хлайн досі не встановила повний контроль над країною з населенням в 53 мільйони чоловік, де з лютого тривають протести і страйки.

Нагадаємо, що на початку травня в М'янмі повстанці збили вертоліт військової хунти. Ще в лютому МЗС України відреагував на нібито наявність "БТР" українського виробництва в М'янмі. У тому ж місяці житель Києва хотів відправити до М'янми прилад від МіГ-29. І нагадуємо про те, що місцева дівчина записувала відео зарядки на тлі військового перевороту в М'янмі.