ЦАГАЛ визнав невдачею повідомлення про "наземну операцію" в Секторі Газа

війна в Ізраїлі
Фото: AP Photo

Дезінформація, як заявляють у військовій розвідці, не дала очікуваного результату, бойовики ХАМАС не кинулися в підземні тунелі.

Інформація в низці світових ЗМІ про нібито старт наземної операції в Секторі Газа не дала очікуваного ефекту. Про це повідомляє "Деталі".

Операція з дезінформації бойовиків ХАМАС, що отримала назву "Виверт-21", не спрацювала. У ЦАГАЛ заявили, що кількість знищених терористів значно нижча, ніж очікувалося командуванням. Провал операції стався з двох причин, які вдалося з'ясувати після аналізу всіх деталей:

  • бойовики ХАМАС досить швидко зʼясували, що ізраїльські солдати не вступили на територію Сектора Газа;
  • за декілька днів до операції, одного з командира ХАМАС знищили, коли він перебував у тунелі, спеціальною авіабомбою. Бойовики про це дізналися, а тому після повідомлення про старт наземної операції не кинулися в тунелі, як очікувала військова розвідка.

На четвертий день війни в Секторі Газа було оголошено про те, що Армія оборони Ізраїлю нібито починає наземну операцію, що за задумом влади мала змусити бойовиків ХАМАСу сховатися в мережі підземних тунелів. Пізніше за цими тунелями відпрацювала авіація ЦАГАЛ.

Нагадаємо, 14 травня з'явилася інформація про те, що Ізраїль почав наземну та повітряну операцію в Секторі Газа. Пізніше вони назвали це повідомлення "непорозумінням".

Черговий виток протистояння між Ізраїлем і Палестиною вибухнув 10 травня і тривав 11 днів, до оголошення перемир'я 21 травня. За час боїв загинули 222 палестинців, а більше 6 000, за даними ВООЗ, отримали поранення.

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін переклав статтю про північнокорейську зброю у бойовиків ХАМАС.