Наслідки землетрусу: Туреччина зрушила на 3 метри на південний захід (фото)

Туреччина, землетрус, руйнування, зміщення плит
Фото: Getty Images | Наслідки землетрусу в Туреччині

За словами президента Національного інституту геофізики Італії, Аравійська плита змістилася щодо Анатолійської плити, на якій розташована Туреччина.

Related video

Після руйнівного землетрусу на кордоні Туреччини та Сирії, що відбувся 6 лютого, сталося зрушення Аравійської плити більш ніж на три метри щодо Анатолійської плити, на якій розташована Туреччина. Про це повідомив президент Національного інституту геофізики Італії Карло Доніолі, пише News Bulletin.

"Це ніби Туреччина перемістилася по відношенню до Аравійської плити на південний захід", — пояснив Карло Доніолі.

Туреччина, землетрус, тектонічні плити, усунення плит Fullscreen
Рух тектонічних плит

Турецький геолог зі Стамбульського технічного університету Дженгіз Забджі опублікував на своїй сторінці у Twitter знімок розколотої автомобільної дороги в провінції Кахраманмараш у південно-східній Туреччині.

"Наші перші виміри у цій точці становлять 3,3 метра", — констатував учений.

Туреччина, землетрус, тектонічні плити, Кахраманмараш, дорога Fullscreen
Усунення дороги в провінції Кахраманмараш

Забджі також виклав знімок, на якому можна побачити зміщену залізницю у населеному пункті Секероба.

Туреччина, землетрус, тектонічні плити, Секероба, залізниця Fullscreen
Пошкоджена залізниця

Нагадаємо, що 8 лютого в мережі з'явилося відео перших секунд землетрусу в турецькому місті Ельбістан, на якому видно, як ціла вулиця перетворюється на руїни. Стихійне лихо сталося у понеділок, 6 лютого, у турецькій провінції Кахраманмараш.

Фокус також писав про те, що під час землетрусу в Туреччині та Сирії системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС зафіксували підземні поштовхи. За словами президента "Енергоатому", АЕС в Україні можуть витримати землетрус потужністю до семи балів за шкалою Ріхтера.

Ще ми писали про те, що, за словами сейсмолога Олександра Кендзери, в Україні може статися сильний землетрус як у Туреччині. Прогноз стосується української столиці, а також тимчасово окупованого Кримського півострова.