Мережа АЗС "БРСМ-Нафта" збільшила імпорт лакофарбових розчинників з РФ і Білорусі, які "дотягують" октанове число бензину, – дослідження "А-95"

В Україну за I квартал 2021 року імпортували на 85% більше розчинників для лакофарбової промисловості, які використовують для підвищення октанового числа бензину, ніж за аналогічний період минулого року. Основний одержувач – мережа АЗС "БРСМ-Нафта", постачальники – російські та білоруські компанії. Про це повідомив enkorr з посиланням на дослідження Консалтингової групи "А-95".

Перше місце в рейтингу одержувачів розчинників, які представляють собою суміш октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при виробництві бензинів, утримує "БРСМ-Нафта".

"Катма Груп" – постачальник всієї лінійки нафтопродуктів для мережі "БРСМ-Нафта" – імпортувала за квартал безпосередньо 5,2 тис. Т. (Прим. ред-розчинників) Ще 2,3 тис. т група придбала через компанію "Планета 2000" . Продукт був розподілений на нафтобази "БРСМ" в Переяславському (Київська обл.) – 6,7 тис. т і в Шепетівці (Хмельницька обл.) – 0,4 тис. т", – заявляють у Консалтинговій групі "А-95" .

Як відзначають експерти, найбільшими джерелами поставок розчинників є Білорусь і Росія, на частку яких сумарно припадає 92,6% ринку. Ввезені розчинники являють собою суміш октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при виробництві бензинів – МТБЕ, метилового спирту, толуолу, ортоксілола, технологічного бензину та інших і не обкладаються акцизом.

"З вимогою зупинити безакцизний імпорт розчинників вже виступив найбільший виробник нафтопродуктів в Україні НПЗ "Укртатнафта", Нафтогазова асоціація України,"Консалтингова група "А-95". Рішення даної проблеми є одним з пунктів меморандуму між Кабінетом міністрів України та НАУ, який був підписаний 2 квітня", – повідомляють в Консалтинговій групі "А-95".

Як повідомлялося раніше Інститутом споживчих експертиз, в бензині заправок "БРСМ-Нафта" і "Sun Oil" були виявлені ароматичні аміни, які були серед присадок що "дотягують" октанове число бензину. Вони заборонені в ряді країн, небезпечні для автомобіля, речовина також згубно впливає на організм і саме її повʼязують з онкологічними захворюваннями легеневої системи.