Меч у камені, внутрішній компас і вся правда про продюсерів: 7 найкращих кліпів січня

Дівчина, навушники, слухає музику, плейлист
Фото: Getty Images | 7 кращих кліпів січня

Плейлист січня зібрав чисту, добру і щиру музику від LP, Dove Cameron, Armin van Buuren, Lyn Lapid, Vivienne Mort, Why Don't We і Passenger.

Related video

LP

How Low Can You Go

LP, How Low Can You Go, кліп, плейлист січня Fullscreen
LP — How Low Can You Go

Незрозуміло, якими стрілами італійська ельфійка LP прострелила серця українським фанатам, але тут у неї свій фан-клуб, який роздає слухачам печиво під час кожного виступу їх богині в Україні, а слухачів у неї багато — Палац спорту на 10 тис місць дівчина заповнює легко. З 2017-го по 2019 рік вона виступала у нас дев'ять разів і знову мала повернутися у 2020-му, але тут почався карантин. Здається, про його кінець ми теж дізнаємося з її поверненням — як Ной про кінець потопу від голубки. А поки витремо сльози розставання піснею про диких ночах, які LP провела в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі.

Dove Cameron

We Belong

Dove Cameron, We Belong, кліп, плейлист січня Fullscreen
Dove Cameron — We Belong

Американська співачка і актриса Дав Камерон випустила новий кліп, зачаровує поєднанням іграшкового і реалістичності. Дівчина глянцевої краси — майже лялька Барбі, а в скупих танцювальних рухах наслідувачка маріонеток не може знайти собі місця у великому будинку з модним дизайном. 24-річна Давши в пишній бальній сукні з відкритими плечима, схоже, і сама від себе шаленіє, тому що задивляється в свої відображення і сама собі співає з телеекранів. Пісня — про кохання і взаємне притягнення, але одночасно — про самопізнання, "власної хімії, своєї істинної півночі у внутрішньому компасі", як запевняє Дав.

Armin van Buuren, Duncan Laurence

Feel Something

Армін ван Бюрен, Armin van Buuren, Duncan Laurence, Feel Something, кліп, плейлист січня Fullscreen
Armin van Buuren, Duncan Laurence — Feel Something

Діджей Армін ван Бюрен, який виріс в нідерландському селі зі складною назвою Каудекерк-ан-ден-Рейн, створює ту електроніку, яка римується зі стилем хюгге. У ній — спокійне щастя і м'яке тепло. Показово, що в юності композитор на якийсь час кинув юриспруденцію через зліт музичної кар'єри, але потім повернувся і закінчив університет: все-таки нідерландці — люди надійні і врівноважені. У топи електроніки його ім'я наполегливо потрапляє останні 25 років, не виняток — останній міні-альбом Euthymia. Всі його сім треків обов'язкові до прослуховування, як прийом вітаміну В взимку.

Lyn Lapid

Producer Man

Lyn Lapid, Producer Man, кліп, плейлист січня Fullscreen
Lyn Lapid — Producer Man

17-річна співачка Лін Лапід на початку минулого року вперше зіткнулася з живим продюсером, який похвалив її кавери на TikTok і одночасно смертельно засмутив. "Він розповів мені, що на початку кар'єри виконавцю доводиться випускати музику, яку він сам може ненавидіти, заради швидкої популярності", — поскаржилася Лін. Вона до того образилася, що написала викривальну пісню "Людина-продюсер", яку фрагмент за фрагментом викладала на TikTok. При цьому її спів супроводжувався тільки стуком і клацанням пальців. В результаті дівчина все ж увійшла в індустрію, одночасно розкритикувавши її методи.

Vivienne Mort

Перше Відкриття

Vivienne Mort, Перше Відкриття, кліп, плейлист січня, Даніела Заюшкина Fullscreen
Vivienne Mort — Перше Відкриття

Перша за два останні роки пісня Vivienne Mort прийшла в голову солістці групи Даніелі Заюшкній на початку минулого року, а вийшла в світ у його кінці. "У морозну новорічну ніч страшний не холод, а відсутність людського тепла, — свідчать вступні титри до відео. — Цю пісню я написала в лютому 2020 роки після безсонної ночі, в ту зиму я зовсім заплуталася і втомилася". Даніела присвятила композицію пам'яті непростого 2020-го — тим, хто пережив минулий рік, і тим, хто в ньому залишився. Пісня, як зазвичай, наївно-сумна, але вокалістка закликає слухачів не сумувати, а вірити у світло в кінці тунелю.

Why Don't We

Slow Down

Why Do not We, Slow Down, кліп, плейлист січня Fullscreen
Why Do not We — Slow Down

Кради як художник! Американський бойз-бенд Why Do not We запозичив класичний хіт "1979" у чиказької рок-групи Smashing Pumpkins, чим дуже обурив шанувальників. Гаразд, все крадуть, але як можна альтернативний рок перетворити в солодкаву поп-музику! Бойз-бенд, варто зазначити, не надто досяг успіху в еемпліруванні — просто злизав інструментал один в один. Фронтмен Smashing Pumpkins Біллі Корган присвятив "1979" своєму 12-річчю — моменту переходу в підлітковий вік з усіма наслідками, що випливають. Але ось звідки у Why Do not We взятися ностальгії за часами, коли цих нахабних хлопців ще й у проекті не було?

Passenger

Sword From The Stone

Passenger, Sword From The Stone, кліп, плейлист січня Fullscreen
Passenger — Sword From The Stone

Нова пісня Passenger — для всіх, хто любить красиві мелодії, красивих бородатих чоловіків, та й просто для всіх, хто любить. Пронизлива чоловіча емоційність вокаліста веде за собою геть від божевільного людського суспільства в безлюдні ландшафти, схожі на ожилі шпалери робочих столів Windows: гори, квіти, трави, низькі хмари і ніжне вечірнє сонце. Інструментальний супровід вокалу теж побудовано, як гірський ланцюг: спочатку це простий гітарний ритм з фортепіанними акордами, а потім крок за кроком додаються ударні, бек-вокал і електроніка з гармоніями — чистими, як сльоза.