"У нас збалансований бюджет": Марченко вважає неможливим дефолт в Україні

мвф, економіка, Сергій Марченко, дефолт, бюджет, Мінфін
Фото: 24 Канал | Сергій Марченко

Мінфін планує змінити формат співпраці з МВФ.

Related video

В Україні в цей час немає економічних причин для дефолту.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю австрійському виданню Der Standard.

За його словами, "у нас збалансований бюджет і ми знаємо, як фінансувати дефіцит".

"Найбільшу суму, більше двох мільярдів доларів, ми повинні будемо повернути у вересні. До цього часу ми знайдемо варіант рефінансування", — сказав він.

Відповідаючи на питання, чи загрожує Україні дефолт, Марченко підкреслив, що "немає ніякої причини навіть ставити питання про це".

"Ми запланували дефіцит бюджету в 7,5 відсотків на 2020 рік і мали тільки 5,3 відсотків. Ми очікуємо дефіциту в 5,5 відсотків у 2021 році. Ми очікували, що ВВП впаде на 4,8 відсотків у 2020 році; за попередніми даними, ми могли б бути в дещо кращому становищі з мінус 4,5 відсотками. У 2021 році я очікую 4,6 відсотків плюс, — розповів міністр.

Він також додав, що державний борг станом на 1 грудня склав 84,2 млрд доларів, з них зовнішній борг — 42,3 млрд доларів.

Крім того, за словами Марченка, Мінфін хоче змінити формат співпраці з МВФ. Пряме фінансування держбюджету має припинитися в 2023 році.

"Ми хочемо, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку або тільки надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні в разі надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, щоб ми могли позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежними щодо своїх запозичень", — сказав він.

За його словами, на поточному етапі розвитку країна потребує допомоги МВФ.

Раніше в НБУ заявили, що Україна має більший запас міцності, ніж у кризу 2008 року, але для макростабільності необхідна співпраця з Міжнародним валютним фондом.

З 11 січня в Україні в режимі онлайн відновила роботу місія МВФ. Вона повинна оцінити прогрес країни у взятих на себе обов'язках.