Ворог народу Карабас Барабас. Чому в Україні замість реформ — розмови про боротьбу з олігархами

Політика деолігархізації в її нинішньому вигляді не може привести ні до чого хорошого, тому що в перших осіб країни немає розуміння необхідності проведення реформ. А без них — навіть якщо позбавити всіх олігархів першої-ліпшої можливості впливати на політику і громадську думку, що зміниться в країні?

Рух росіян біля наших кордонів уже місяць дозволяє держапарату відводити увагу від головної проблеми країни — від самих себе, від своєї неефективності, привілейованості, схематозу. Адже, коли ворог біля воріт, можна не проводити ніяких реформ, усе одно незабаром кінець світу.

Але довго на такому порядку не протягнеш, особливо, коли частина українців не боїться, а частина — не вірить. Тому на Банковій вирішили повернутися до перевіреної попередниками теми — війни з олігархами. Навіть рейтинг ненависті вчасно нагодився — мовляв, яким олігархам ви не довіряєте?

Але навіть якщо позбавити всіх з рейтингу першої-ліпшої можливості впливати на політику і громадську думку, що зміниться?

Ну, підуть Медведчук з Порошенком у підпілля — і що? Відразу попре економіка? Встановиться верховенство права? Ну ні ж. Не зроблена домашня робота так і залишиться не зробленою.

Економіка впирається в конкретну людину, друга президента і податкового професора за сумісництвом. Верховенство права впирається в іншого друга і, за сумісництвом, голову СБУ.

І, напевно, є і третій, і четвертий, і пʼятий … кожен створює проблеми у своїх сферах. Так, може пора змінювати друзів, пане президенте? Може, пора шукати тих, хто буде вирішувати проблеми, а не створювати їх?

Політика деолігархізації не може привести ні до чого хорошого, тому що в головах тих, хто цю політику зібрався проводити, немає бачення цього хорошого.

Хіба президенту/парламенту/уряду олігархи заважають здійснювати хоч якісь реформи і будувати тут правову й економічно вільну державу? У перших осіб країни, парламенту, уряду немає розуміння необхідності проведення реформ.

Важливо
Найголовніший олігарх. Чому в Україні потрібно реформувати держапарат, а не народ

Припустимо, що перші 10 олігархів зникнуть, що зміниться в країні? Прокуратура? Суди? Податкова? Митниця? Вони давно живуть у своєму власному світі, незалежному від виборця, і цю систему щодня зміцнюють і сам президент, і його Слуги.

Хіба в Зеленського були якісь спроби провести економічні або правові реформи? Не було навіть спроб. І деолігархізація не допоможе, тому що незрозуміло, що конкретно Зеленському заважають зробити олігархи.

Першоджерело.