Віктор Медведчук дав велике інтерв'ю впливовому французькому альманаху Politique Internationale

Related video

У зимовому випуску Politique Internationale — одного з найбільш авторитетних французьких щоквартальних політичних альманахів, розрахованих на професійну аудиторію, — вийшло інтерв'ю голови Політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука, передає прес-служба ОПЗЖ. Редакція цього альманаху про міжнародні відносини, що більше 40 років видається в Парижі, назвала матеріал "Україна — Росія: Посередник". Як визнали в Politique Internationale, саме це слово найточніше відображає ту роль, яку Медведчук грає в непростих відносинах між найбільшими країнами Східної Європи.

Fullscreen

У зимовий випуск також увійшли інтерв'ю та статті єврокомісара з питань юстиції Дідьє Рейндерса, міністра Франції з європейських справ Клемана Бона, начальника Генштабу Франції генерала Франсуа Лекуантра, президентки Молдови Маї Санду, екс-кандидатки на пост Президента Республіки Білорусь Світлани Тіхановскої та інших європейських політиків, учених-міжнародників, філософів.

Медведчук на прохання Politique Internationale не тільки дав свою оцінку світовим політичним подіям і французьким державним діячам минулого, а й вичерпно відповів на питання про Україну, що цікавлять європейську політичну еліту. Ключові тези інтерв'ю:

  • Процес врегулювання конфлікту, як і раніше, у безпорадному становищі через відсутність політичної волі. Її не було у Президента Порошенка, її немає і у Президента Зеленського.
  • Політика насильницької українізації, спроби заборонити святкування Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, переписування історії, прославляння нацизму і фашизму, жорстка санкціонована політика — чи реально за таких умов Зеленському та його команді повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас? Думаю, відповідь очевидна.
  • Україна продовжує залишатися найбільш корумпованою країною, за рівнем злочинності знаходиться на 1 місці в Європі, а за індексом привабливості для ведення бізнесу посідає останнє місце в Європі.
  • Мирний план із детальним описом кроків для мирного врегулювання, став частиною програми "Опозиційною платформи — За життя".
  • "Парламентський вимір "нормандського формату"" дозволить істотно сприйти переговорному процесу в "нормандському форматі". Залучення парламентаріїв чотирьох країн "нормандської четвірки" (а план ОПЗЖ підтримали не тільки парламентарії Франції, а й Росії, і Німеччини, і навіть європарламентарі) здатне зрушити переговорний процес із мертвої точки.
  • Доречно згадати про ідею Великої Європи — від Лісабона до Владивостока. Окремі члени Євросоюзу вже розуміють, що треба керуватися інтересами національних економік, а не геополітичними "хотєлками" Вашингтона.