Закриття 112, Zik і NewsOne: в ЄС вважають, що боротьба з дезінформацією повинна "мати межі"

Пітер Стано, представник ЄС із закордонних справ, ЄС закликав Україну не наступати на свободу слова, блокування каналів
Фото: zerkalo.az | Пітер Стано закликав боротися з дезінформацією відповідно до міжнародних стандартів

У співтоваристві визнають, що українські медіа піддається атакам проросійської дезінформації. Однак відзначили, що боротьба з нею "повинна мати межі".

Related video

У Європейському союзі вважають, що Україна має право боротися з російською дезінформацією, але ця боротьба не повинна відбуватися за рахунок свободи ЗМІ. Як повідомляє "Європейська правда", про це в середу, 3 лютого, заявив представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Пітер Стано.

За його словами, боротьба з дезінформацією повинна мати "певні межі". Стано додав, що в Євросоюзі зараз вивчають ситуацію з санкціями РНБО проти Тараса Козака та підконтрольних йому телеканалів "112 Україна", "NewsOne" і "Zik".

"За словами української влади, це рішення було прийнято на підставі антитерористичного законодавства та розслідувань, які встановили, що пан Козак отримував кошти з непідконтрольних уряду територій, контрольованих сепаратистами", — заявив Стано.

Стано додав, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, ЄС надає великого значення незалежності та свободи засобів масової інформації. Однак він визнав, що українські медіа піддається проросійським кампаніям дезінформації, з якими необхідно боротися.

"Це не повинно відбуватися за рахунок свободи ЗМІ і повинно відбуватися при повній повазі основних прав і свобод та відповідно до міжнародних стандартів", — сказав Стано в своїй заяві.

Він також заявив, що ЄС звернеться до керівництва України, щоб отримати "додаткову інформацію".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ввів санкції на 5 років проти соратника Медведчука і його каналів. Мовлення телеканалів вже припинено. В СБУ заявили, що рішення РНБО про введення санкцій — це послідовний крок української влади у боротьбі з російською гібридною агресією.

Голова ВРУ Дмитро Разумков не підтримав введення санкцій стосовно народного депутата Тараса Козака та його телеканалів, утримавшись під час голосування на засіданні Ради нацбезпеки і оборони.

Як заявив колишній народний депутат Сергій Лещенко, рішення про прийняття санкцій стосовно телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK готувалося у повній секретності і приймалося блискавично.

При цьому, як повідомлялося раніше, представник України при Євросоюзі Микола Точицький заявив, що в ЄС "надзвичайно позитивно" поставилися до введення санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та "112 Україна".