Офіс Генпрокурора вимагає взяти Медведчука під варту

Віктор Медведчук, Офіс Генпрокурора, слідчі дії
Фото: hromadske | Віктор Медведчук

В Офісі Генпрокурора наполягають, що нардеп отримав підозру 11-го травня, а не 12-го, як стверджує він сам.

Народний депутат України Віктор Медведчук під час перебування в Офісі Генпрокурора отримав клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Про це йдеться у повідомленні відомства, опублікованому 12 травня.

"В Офісі Генпрокурора проведені процесуальні дії з підозрюваним народним депутатом України. Підкреслюємо, що народному депутату України повідомлено про підозру 11 травня 2021 року в порядку та у спосіб, передбачений Кримінально-процесуальним кодексом України. У зв'язку з цим він отримав статус підозрюваного саме в цю дату", — йдеться у повідомленні.

Відомство зазначає, що того ж дня нардеп був викликаний для проведення слідчих і процесуальних дій саме у статусі підозрюваного. У повідомленні йдеться, що коли Медведчук прибув в офіс Генпрокурора, на вимогу його захисників йому надали екземпляр нібито врученого 11 травня повідомлення про підозру для ознайомлення, з метою забезпечення права на захист.

"Також підозрюваному вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 11 травня нардепам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку було оголошено про підозру у державній зраді і спробі пограбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. Також, за даними Офісу генпрокуратури та СБУ, Медведчук нібито передав секретну інформацію про ЗСУ в РФ. Того ж дня, 11 травня, в будинку Медведчука та офісі ОПЗЖ СБУ провела обшуки.

12 травня Медведчук разом зі своїми адвокатами і "групою підтримки" прибув до Офісу Генерального прокурора. Там він пробув близько години, після чого заявив, що справу проти себе нардеп вважає політично вмотивованою. За словами політика, з України він їхати не планує, хоча такі поради йому "приходили з високих кабінетів".