Рейтинг 2021

Зеленський vs Ахметов. 100 найвпливовіших українців за версією журналу "Фокус"

136065

Новий рейтинг Фокуса "100 найвпливовіших українців" цього року продовжує тенденції минулого: владні важелі та система управління державою так само здійснюються в кабінетах Офісу президента, а не в парламенті чи уряді. Проте є й розбіжності у ситуації.

Найбільш застосовним до неї здається фізичний термін "втома металу". Різноспрямований тиск викликає видимі тріщини у конструкції влади, або, кажучи сухою мовою, "руйнування у твердому тілі".

Чи тверде "тіло" у команди Зе? Цього року вона вже такою не здавалася. Пішов тиск — механізм дав збій, і з нього випав Дмитро Разумков і створив усередині команди свою опозицію. А наскільки міцна та частина конструкції, яка називається Кабміном? 50% нових міністрів за рік! А "Слуга народу" як часто дає понад 226 голосів під час голосування? Явні симптоми втоми команди. У списку впливових вже з'являються "колишні" члени команди "Зе", які готові грати проти неї.

Цим зумовлено і високе 5-е місце Дмитра Разумкова, і 15-а позиція Арсена Авакова, — обох, за деякими даними, підтримує Рінат Ахметов, який цієї осені став головним опозиціонером для президента і посів 2-е місце у нашому рейтингу.

Рік тому ми писали, що конструкція влади, де всі рішення ухвалюються в одній будівлі, ризикує виявитися дуже крихкою. І у разі руйнування якогось із центрів впливу може посипатися вся система. Сьогодні це застереження, як і раніше, не втратило актуальності, а швидше навіть стало гарячим. Влада, як і раніше, контролює більшість важелів для прийняття рішень, але в хід пішла "остання палиця" у вигляді РНБО (що, до речі, дало високе 4 місце його секретареві — Олексію Данілову). Можна припустити, що наступного року наш список знову оновиться наполовину, і дай Боже, без катаклізмів. А команді, яка звалила на себе все, потрібно терміново вивчити ще один інженерний термін — "опір матеріалів", який навчить витримувати зовнішнє навантаження без руйнувань. Руйнування нам зараз ні до чого.

Головний редактор Фокуса Олексій Газубей Fullscreen

Олексій Газубей,

головний редактор Фокуса

Рейтинг найвпливовіших людей України, ТОП-100 найвпливовіших, найвпливовіших українців Fullscreen
Фото: Людмила Лисак (інфографіка)