У "Феофанії" вакцинували блогерів під виглядом медпрацівників, — ЗМІ

вакцинація, феофанія, вакцина від covid-19, киев, блогери, лікар, пацієнт, коронавірус
Фото: МОЗ | Ілюстрація

Журналісти стверджують, що мінімум двічі в лікарні вакцинували дозами, призначеними для медпрацівників, тих, хто ніяк не стосується закладу.

У клінічній лікарні "Феофанія" в Києві нібито були випадки вакцинації від COVID-19 за попереднім записом, і це були нібито залишки вакцини. Як повідомляє LB.ua, охочі вакцинуватися могли звернутися в лікарню по телефону і стати в чергу на вакцинацію, після чого їм призначали дату і час щеплення.

За даними видання, частину таких людей вакцинували дозами, призначеними для співробітників медичного закладу, а не залишками вакцини. Власне люди нібито фіксувалися як працівники лікарні.

"Мобільна бригада приїжджає тільки зробити щеплення. Лікарня має тільки надати доступ до інтернету, кабінет вакцинації і список медиків, завірений печаткою установи. Це відповідальність головного лікаря. Мобільна бригада читає список і бачить, що вакцинує таку-то людину, і це медик. Тільки постфактум з'ясувалося, що деякі з вакцинованих не медики, а блогери", — заявив координатор із вакцинації в Києві Василь Животенюк.

Всього мобільні бригади, пише ЗМІ, приїжджали вакцинувати співробітників "Феофанії" більше п'яти разів. Поки що видання не має інформації, скільки людей з тих, хто там вакцинувалися, насправді не був медиками. Однак, пишуть журналісти, два випадки, коли призначеними для медиків дозами вакцинували сторонніх людей, вони все ж зафіксували.

При цьому власне вакциновані нібито були переконані, що прищеплювалися залишковими дозами.

"Я маю розписку головного лікаря, яка гарантує, що в списках, які він надає, — виключно працівники лікарні. Він несе відповідальність за недостовірність інформації в списках", — говорить Животенюк.

Зараз за телефоном, за допомогою якого люди записувалися на щеплення, журналістам заявили, що інформація не відповідає дійсності, а вакцинацію вже не проводять.

Зі свого боку, головний санлікар України Віктор Ляшко нібито зазначив, що доручив провести перевірку за рахунок можливого нецільового використання вакцини в клінічній лікарні "Феофанія". До перевірки нібито притягнутий і Животенюк.

"Комісією буде перевірена інформація про фактичне працевлаштування осіб, які отримали вакцинацію проти COVID-19 згідно зі списками Клінічної лікарні "Феофанія" в цьому закладі", — нібито зазначив у коментарі Віктор Ляшко.

Зазначимо, згідно з даними МОЗ, з початку кампанії вакцинації в Україні один укол препарату від COVID-19 отримали 320 263 особи, а два уколи — лише 2 людини.

Видання Blomberg проаналізувало процес вакцинації від COVID-19 в різних країнах світу і дійшло висновку, що при нинішніх темпах отримання щеплень 75% населення України вакцинація триватиме 10 років.